1. Domů
  2. Přístupnost

Přístupnost

Unilever.cz je odhodlán umožnit všem uživatelům internetu volně a bezbariérově přistoupit ke svým webovým stránkám a současně jim poskytnout bohatou vizuální zkušenost.

Webový standard

Unilever.cz dodržuje webové standardy společnosti W3C o přístupném obsahu (Web Content Accessibility Guidelines) a to na úrovni AA. Všechny stránky jsou ve formátu strukturovaného, sémantického XHTML. Vizuální styl dokumentu je definován pomocí technologie CSS a dodatečnou uživatelskou interakci zajišťuje JavaScript.

Unilever.cz je plně přístupný i pro uživatele bez podpory CSS nebo JavaScriptu. V místech, kde jsou použity obrazové materiály, je současně k dispozici textová alternativa.

Navigace pomocí klávesnice

Unilever.cz podporuje standardní klávesovou navigaci prostřednictvím tabulátoru.

Navigace pomocí hlasu

Protože Unilever.cz dodržuje webové standardy, uživatelé mají také možnost navigace s použitím programů pro rozpoznávání řeči.

Velikost písma

Moderní prohlížeče podporují buď dynamickou změnu velikosti písma nebo celkové zvětšení stránky, což jim umožní prohlédnout si většinu obsahu ve velikosti, která jim vyhovuje.

Prohlížeč Internet Explorer společnosti Microsoft nepodporuje zcela standardy týkající se změny velikosti písma. Uživatelům, kteří využívají funkce zvětšování velikosti písma či obsahu, doporučujeme, aby si stáhli prohlížeč podporující webové standardy.

Při použití funkce změny velikosti písma či zvětšení (přiblížení) obsahu doporučujeme uživatelům, aby opětovně nahráli danou stránku. Velikosti některých nadpisů se mohou změnit až po opětovném načtení stránky.

  • Microsoft Internet Explorer

Otevřete menu Stránka, vyberte Velikost textu a zvolte požadovanou velikost textu

  • Mozilla Firefox

Otevřete menu Zobrazit, vyberte Velikost stránky a zvolte Zvětšit či Zmenšit

  • Apple Safari

Otevřete menu Zobrazit, vyberte Zvětšit text či zmenšit text nebo držte klávesu jablka/cmd a prostřednictvím tlačítek + a – dosáhnete zvětšení či zmenšení písma.

Barva písma a pozadí

Vzhledem k použití webových standardů je možné, aby si uživatelé prohlíželi naše stránky s vlastním barevným schématem.

Podporované prohlížeče

Unilever.cz byl testován v následujících prohlížečích:

  • Microsoft Internet Explorer
  • Mozilla Firefox
  • Apple Safari

Přestože nebyl web Unilever.cz testován ve všech prohlížečích, vzhledem k dodržování webových standardů se dá předpokládat, že je možné stránky v pořádku zobrazit ve všech standardizovaných prohlížečích.

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás