Přeskočit na Obsah

Unilever opět vévodí indexu udržitelnosti v kategorii osobních produktů

Publikováno:

Průměrná doba čtení: 2 minuty

Ukazatel udržitelného chování Dow Jones Sustainability Index (DJSI) poměřuje více než 2 000 veřejně obchodovaných společností na základě jejich ekonomického, environmentálního a sociálního výkonu. A Unilever letos znovu stanul v jeho čele v oblasti produktů osobní péče.

A wind turbine – one of the sources of natural energy we are using to improve our sustainable business practices

Unilever byl jmenován lídrem v kategorii produktů péče o tělo v indexu DJSI 2020 ‒ dosáhl skóre 90 ze 100, a to napříč 27 environmentálními, sociálními a správními kritérii (ESG).

Měřítko udržitelného chování

Index je klíčovým nástrojem pro investory, kteří si uvědomují, že odpovědné podnikání je zásadní pro vytváření dlouhodobé hodnoty pro akcionáře, a kteří chtějí, aby se role udržitelnosti odrážela v jejich investičním portfoliu.

Unilever je součástí měření DJSI od jeho představení v roce 1999 a v jeho čele stanul již 21krát. V letošním hodnocení dosáhl nejlepších výsledků v 15 kritériích.

Index udržitelnosti je klíčovou oblastí pozornosti investorů

„Udržitelnost v rámci ESG kritérií je nyní klíčovou otázkou, kterou si kladou manažeři portfolia,“ řekl CEO Alan Jope pro Světové ekonomické fórum v nedávném videorozhovoru

"Konečně je zřejmé, že neexistuje kompromis mezi konáním dobra a podnikáním," dodal. "Dělat správnou věc je cesta k výnosnějšímu a udržitelnějšímu podnikání."

To, že je Unilever uznáván jako lídr v oboru podle nejuznávanějšího nezávislého měřítka udržitelnosti, reflektuje pokroky v oblasti udržitelnosti celé společnosti a ukazuje, že odpovědný obchodní model je výhodný pro investory, spotřebitele, společnost a také planetu.

Unilever prokázal zúčastněným stranám svůj závazek k dlouhodobě udržitelnému podnikání a růstu a byl jmenováni lídrem v oboru. Vedle toho je společnost i nadále také součástí tzv. DJSI World, což je globální investiční index, který sleduje největší společnosti, jež následují cestu udržitelnosti.

Zpět nahoru