Přeskočit na Obsah

První plně recyklovatelná tuba od značky Signal na českém trhu

Publikováno:

Průměrná doba čtení: 2 minuty

signal white now

Společnost Unilever přichází na český trh se zubní pastou Signal Detox, jejíž obal u nás bude plně recyklovatelný. Obal této zubní pasty tak přispívá konceptu cirkulární ekonomiky, kdy je již z 31 % tvořen recyklovaným materiálem a také se díky plné recyklovatelnosti bude moci navracet zpět do oběhu. Plné recyklovatelnosti společnost dosáhla díky odstranění hliníkové vrstvy z tuby.

Tradiční tuby od zubních past, jak je všichni známe, jsou tvořeny kombinací materiálů na bázi polyethylenu a hliníku. Polyethylen obalu zajišťuje lesk, dobře se na něj tiskne a má vysokou teplotní odolnost. Hliník pak zastává funkci bariéry proti vnějším vlivům. Použití kombinace těchto materiálů je funkční, ovšem znemožňuje tyto obaly recyklovat. Proto tuby od zubních past obvykle končí ve spalovnách.

Společnost Unilever se tuto skutečnost rozhodla změnit. V současné době přichází na trh se zubní pastou Signal Detox, která je tvořena z 94,5 % ingrediencemi přírodního původu a jejíž obal je tvořen novou technologií na bázi pouze polyethylenu. Díky odstranění hliníkové vrstvy, se obal dá plně třídit a recyklovat, a přitom splňuje veškeré normy bezpečnosti a kvality výrobku. Obal se zároveň skládá z 31 % již recyklovaným materiálem a tubu se zubní pastou zakoupíte pouze bez papírové krabičky.

„Ačkoliv se minimalizováním a recyklací obalů zabývá naše společnost celosvětově, v každé zemi fungují jiné principy třídění a recyklace odpadu. Globální změny v obalech jsou tak ne vždy vyhovující pro naše lokální podmínky. Mám proto velikou radost, že jsme i díky spolupráci se společností EKO-KOM na lokální úrovni ověřili, že nový obal je pro náš recyklační proces vhodný a značně tak může ulehčit vyprodukovanému odpadu ze zubních past,“ dodává Kateřina Charvátová, brand manažerka značky Signal.

Právě se společností EKO-KOM a recyklátorem dutých plastů jsme pilotně testovali nové tuby na jejich recyklovatelnost. Bylo potvrzeno, že tento materiál je možno v České republice recyklovat.

Celková potřeba obalových materiálů se také pro zubní pasty Signal značně sníží. Až 30 % obalového materiálu může být ušetřeno, pokud není v rámci balení použita papírová krabička. Společnost Unilever chce s tímto konceptem pokračovat i dál a do konce roku 2022 plánuje mít postupně tento ekologický koncept etablovaný pro celé své Signal portfolio, aby snížila spotřebu obalových materiálů a dopady na životní prostředí.

s
Zpět nahoru