Přeskočit na Obsah

Magnum uvádí na trh nové pinty vyrobené z recyklovaného plastu

Publikováno:

Průměrná doba čtení: 2 minuty

Světoznámá značka zmrzliny se loni stala první, která použila recyklovaný polypropylenový plast. V roce 2020 bude napříč evropskými státy uvedeno více než 7 milionů pint vyrobených z recyklovaného plastu.

Magnum logo with white background

Praha, 11. srpna 2020: Magnum, celosvětově oblíbená značka zmrzliny, oznámila pro rok 2020 uvedení více než 7 milionů pint na zmrzlinu vyrobených z recyklovaného plastu. Pinty byly navrženy s cílem zajistit udržitelnější budoucnost a omezit dopad plastu na životní prostředí po celém světě. Magnum jejich prostřednictvím vybízí všechny milovníky zmrzliny, aby se oddali tomu, co jim přináší potěšení, zodpovědným způsobem.

Magnum je první značkou ve zmrzlinovém byznysu, která používá recyklovaný plast. Po jeho úspěšném pilotním uvedení na španělský, belgický a nizozemský trh v loňském roce je uvedení této novinky ve všech evropských zemích dalším krokem k udržitelnější budoucnosti. S tím, jak se kvůli pandemii koronaviru zvýšila spotřeba zmrzliny v domácím prostředí, se zavedení pint snižujících dopad na životní prostředí stává důležitým milníkem v tom, jak se svět připravuje na novou budoucnost.

„Jsme hrdí na to, že jsme celosvětově první značkou zmrzliny, která propaguje tuto průlomovou technologii,“ říká Julien Barraux, globální viceprezident značky Magnum. “Rádi bychom tímto novým přístupem přiblížili oblasti potravinářství a občerstvení udržitelnější budoucnosti a připravili cestu k cirkulární ekonomice.”

Mark Vester, ředitel divize cirkulární ekonomiky ve společnosti SABIC, která je producentem diverzifikovaných chemikálií, uvádí: „Pinty Magnum jsou důkazem velkého společného úsilí ze strany Unilever a SABIC s cílem vytvořit první recyklované balení zmrzliny na světě. Věříme, že tato inovativní spolupráce napomůže ke stavu, kdy se recyklované plasty budou používat zcela běžně.“

Do konce roku 2020 použije značka Magnum odhadem 160 000 kilogramů certifikovaného recyklovaného plastového materiálu.

Tento krok je součástí širšího globálního závazku společnosti Unilever v oblasti balení produktů, a sice snížit o polovinu používání panenského plastu. Toho chce společnost dosáhnout tím, že do roku 2025 sníží využití plastových obalů o více než 100 000 tun a urychlí využívání recyklovaných plastů. Pinty Magnum jsou nyní k dispozici v Evropě a jejich globální uvedení se plánuje od roku 2021.

Další informace o iniciativách značky Magnum v oblasti recyklovaného plastu najdete zde: www.magnumicecream.com/recycle.html

Pozn.: Spolupráce s partnery je klíčovou součástí širšího plánu společnosti Unilever k vytvoření cirkulární ekonomiky, ve které se používá méně plastů a zbývající materiály lze znovu použít, recyklovat nebo kompostovat. Na podporu tohoto procesu spolupracuje značka Magnum se společností SABIC, světovým lídrem v oblasti diverzifikovaných chemikálií.

Zpět nahoru