Přeskočit na Obsah

Unilever v České republice a na Slovensku má novou ředitelku

Publikováno:

Průměrná doba čtení: 2 minuty

Michaela Franeková je novou generální ředitelkou společnosti Unilever Česká republika a Slovensko. Od 1. července vystřídá na této pozici současného generálního ředitele Herrishe Patela, který se přesouvá do role výkonného viceprezidenta společnosti Unilever pro region východní Evropy.

michaela franekova

Praha, 25. června 2019 – Michaela Franeková pracuje ve společnosti Unilever 17 let. Svou kariéru v bratislavské pobočce společnosti odstartovala v roce 2003 ještě jako studentka. Následně pracovala na pozicích v marketingu, customer marketingu a obchodu. Ve své poslední, regionální, roli jako viceprezidentka marketingu pro kategorii potravinových a zmrzlinových značek působila od roku 2015. V této roli se podílela na rychlém růstu svěřených kategorií ve 20 zemích střední a východní Evropy.

Proč Michaela zasvětila celou svoji dosavadní kariéru právě společnosti Unilever? „Vždy mně imponovalo, když je firma progresivní a neustále roste. Co je však zásadní – děje se tak v souladu s odpovědným přístupem k životnímu prostředí a zvyšování pozitivního dopadu na společnost. Jsou mi také blízké hodnoty společnosti, kterými jsou čestnost v podnikání, průkopnictví a inovátorství, zodpovědnost napříč celým hodnotovým řetězcem a respekt vůči všem, se kterými pracujeme.“

Zásadní témata, která chce Michaela ve své nové roli podporovat, jsou například progresívní přístup k cirkulární ekonomice a také spolupráce na hledání efektivního řešení této problematiky s partnery ve sféře celého regionu. Jako stále důležitější chápe také oblast duševního i fyzického zdraví obyvatel. Pozornost bude věnovat posilování tzv. značek s posláním – tedy pozitivní přesah všech značek společnosti Unilever na životní prostředí a společnost. Chce dosáhnout stavu, kdy značky přinášejí vyšší smysl nejen spotřebitelům, ale také zaměstnancům, kteří na nich pracují.

Ve středobodu Michaelina zájmu jsou zaměstnanci. „Svým leadershipem bych ráda vrátila sebevědomí českému a slovenskému týmu a regionu jako takovému. Mám zájem na tom, aby se zdejší talentovaní lidé chodili inspirovat a získávat zkušenosti do zahraničí, ale poté se hrdě vraceli zpět. Chtěla bych si šikovné lidi udržet u nás v Česku a na Slovensku,“ dodává Michaela Franeková.

Ve svém volném čase Michaela nejraději cestuje a věnuje se různým druhům sportů, zejména freeride lyžování, plavání a také volejbalu. Energii dobíjí čtením a cvičením jógy.

Zpět nahoru