Přeskočit na Obsah

Tři studentky VŠE nás poletí reprezentovat do Londýna!

Publikováno:

Průměrná doba čtení: 3 minuty

Tři studentky Vysoké školy ekonomické v Praze postoupily do globálního kola studentské soutěže Unilever Future Leader’s League. Tato soutěž vznikla v roce 2013 a dává každý rok studentům po celém světě příležitost vyzkoušet si v malých týmech, jaké je to pracovat na konkrétních případových studiích celosvětově známých značek. Do letošního ročníku přišlo 54 000 přihlášek z 50 zemí a tisícovky univerzit. Do globálního kola, které se koná 10. – 12. dubna v Londýně, bylo vybráno 78 finalistů.

Three students of ALL will fly us to represent London

Praha, 25. února 2019 – Tým MAT, jehož členkami jsou Adéla Sotonová, Marcela Hanusková a Tamara Sumegová, nejprve v lednu porazil tři národní týmy. Poté děvčata přesvědčila svým výkonem nekompromisní porotu v Bukurešti, kde se konalo regionální kolo zemí střední a východní Evropy (CEE).

„CEE kolo bylo pro nás velkou výzvou, protože Marcelka odjela do Portugalska na Erasmus, takže příprava nás stála spoustu času. Samozřejmě nejtěžší bylo přijít s nějakým dobrým nápadem, který by zaujal a dal se uplatnit. Zároveň jsme se při přípravě dost nasmály. Ve škole v co-workingové místnosti už máme i své fanoušky, protože jsme tam trávily každou volnou chvíli a školu často, jak se říká, zavíraly,“ ohodnotila regionální vítězství Adéla.

„Posun děvčat do závěrečného kola znamená opravdu skvělý úspěch! Každý rok máme možnost vidět výborně připravené týmy ze všech koutů světa. O to větší mám radost, že po dlouhé době budeme mít i reprezentanty za Českou republiku,“ raduje se z vítězství studentek Zuzana Kuťková, Talent Advisor společnosti UNILEVER ČR, spol. s r. o.

T

Soutěž UFLL studentům přibližuje skutečný byznys
Společnost Unilever spolupracuje s univerzitami v padesáti zemích celého světa. Momentálně je hodnocena jako nejsledovanější FMCG společnost na profesní síti Linkedin s 4,3 milionu sledujících. Cílem soutěže UFLL je oslovit studenty, představit jim možnosti pracovního uplatnění a podporovat rozvoj jejich profesních dovedností na počátku kariérní dráhy. Partnerem letošního finále je značka Rexona, která připraví zadání prací pro soutěžící.

„UFLL nám dala úžasnou příležitost zkusit si pracovat na reálných značkách a produktech. Získaly jsme jiný pohled na marketing, otevřely se nám dveře k myšlence, že bychom mohly v oblasti marketingu v budoucnosti působit, i když se v ní aktuálně nepohybujeme. Zároveň jsme se staly součástí přátelské atmosféry Unileveru a mohly se setkat s lídry, kteří nám dali cenné rady a inspirovali nás. Tyto zážitky si budeme pamatovat celý život a naše přátelství to jen utvrdilo,“ sdílí zkušenosti Tamara.

Cenným přínosem soutěže je také okamžitá reakce poroty, složené z členů regionálního vedení společnosti. „Potěšilo nás, že se CEE porotě líbily naše nápady a originalita. Zároveň jsme dostaly rady do budoucna, abychom se více zaměřily na finanční stránku a prezentovaly se více sebevědomě. Byly jsme si vědomy této slabiny, do dalšího kola ji rozhodně chceme zlepšit,” hodnotí svůj výkon v druhém kole UFLL Marcela.

Všechny tři vítězky studují magisterské obory na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE. Společnost Unilever je zaujala díky inspirativní přednášce generálního ředitele společnosti Herrishe Patela, která se konala jako součást vedlejší specializace Sales Managementu na VŠE.

Zpět nahoru