Přejít na Obsah

Unilever Czech Republic Změnit lokaci


#GivingTuesdayCZ: Přidali jsme se k největšímu dni dárcovství na světě

4. 12. 2019 - Naše společnost se v České republice i na Slovensku zapojila do světového dne dárcovství. Česká pobočka se zapojila přímo pod iniciativu Giving Tuesday pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti. Tato iniciativa se setkala s nadšeným přijetím u zaměstnanců. Výsledky dokonce předčily naše očekávání.

Giving Tuesday image2

Letos šlo o naši třetí spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti – vedle partnerství Cen SDGs již potřetí v řadě a účasti našeho ženského týmu Self-esTÝM v prvním ročníku Global Goals World Cup Prague v květnu. Jsme pyšní, že jsme se letos poprvé přidali k dalším firmám a organizacím, které podporují a oslavují chuť pomáhat a dělat dobré skutky v rámci tohoto svátku, navíc s takovým ohlasem mezi zaměstnanci.

Pro kolegy jsme nachystali 3 iniciativy. Na Giving Tuesday v úterý 3. prosince se mohli přidat k výzvám, které podporovaly různé organizace a obnášely rozdílnou formu pomoci.

G
  1. Oblečení pro dobročinné second handy organizace Moment – tato iniciativa se setkala s největším úspěchem mezi zaměstnanci. Organizaci jsme předávali 19 velkých pytlů s oblečením, obuví nebo doplňky o hmotnosti cca 190 kg.
  2. Dárečky pro děti z Klokánku Hostivec a dětský rehabilitační stacionář Zvonek – Už 4. rokem organizuje hokejový tým Engineers Prague, jehož součástí je i jeden z našich zaměstnanců, vánoční sbírku pro děti. Zaměstnanci dohromady přinesli přes 60 kg hraček, knížek či pastelek, ale nechyběly ani specifické dary, jako brusle, kočárek na hraní nebo batohy.
  3. Mobily pro Jedličkův ústav – Remobil schraňuje všechny nepotřebné a staré telefony, které následně ekologicky rozebírá a recykluje, a to ve spolupráci s Jedličkovým ústavem, který podporuje integraci tělesně postižených. Tuto iniciativu podporujeme celoročně. Naši zaměstnanci mohou nepotřebné telefony a elektroniku odevzdávat do boxů Remobil přímo v kancelářích. Giving Tuesday však posloužil jako skvělá příležitost k připomenutí smyslu této akce.