Známe vítěze soutěže Unilever výzva

Unilever oznámil jména deseti studentů, kteří se se svými projekty v oblastech udržitelného rozvoje probojovali do finále studentské soutěže, kterou společnost realizuje od minulého roku. Mezi finalisty se zařadila i jedna Češka, která stejně jako ostatní výherci, získá od společnosti 70 000 korun na realizaci svého projektu, na kterou mají finalisté čtyři měsíce. Navíc tři z nich mohou získat osobní odměny až do výše 30 000 Kč a cestu na Srí Lanku v rámci slavnostního vyhlášení, které se koná 27. února.

„Do soutěže se přihlásilo 77 projektů, které se nejčastěji týkaly oblastí výživy a zdravého životního stylu a životního prostředí. Studenti ukázali, že umí být velmi kreativní, mají hodně nápadů a nebojí se je využít. Proto jsme velmi zvědaví především na ty soutěžící, kteří od nás získají finanční podporu na realizaci svých projektů a ukáží nám, co v nich doopravdy je,“ říká k vyhlášení Veronika Kúšiková, manažerka korporátní komunikace společnosti Unilever. Nyní je na deseti studentech, aby za měsíc představili své projekty odborné komisi z řad odborníků a soutěžili o osobní finanční odměnu. Vítězi jsou:

Jméno studentaMěstoVysoká školaProjekt
Kristýna TylečkováBílovecOstravská Univerzita v OstravěKrálovství her a poznání
Erika IgondováBratislavaUniverzita Komenského v BratislaveBiodiverzita v mestách
Martin FeriancBratislavaUniverzita Komenského v BratislaveAktívna a pasívna rekuperácia
Michal VavríkŽilinaŽilinská univerzitaKomunitné kompostovanie v Žiline
Kristína JakubováPrešovUniverzita Konštantína Filozofa v NitreKežmarok na dvoch kolesách
Martin MiškoPrešovUniverzita Pavla Jozefa Šafárika v KošiciachKde sú včely tam je život.
Stanislava RojkováTrenčianySlovenská poľnohospodárska univerzita v NitreŠkola hrou
Andrea BenkováBratislavaEkonomická univerzita v BratislaveMalí záhradkári
Karol HaasŽilinaUniverzita Mateja Bela v Banskej BystriciProjekt Warriors - rekonštrukcia ihriska pre strednú školu
Ján SupukaBanská BystricaTechnická univerzita vo ZvoleneSoáre 2015 viac EKO

Cílem soutěže je zapojit studenty českých a slovenských vysokých škol do problematiky udržitelného rozvoje a přivézt je k aktivní spolupráci. „Zdroje se ztenčují, světová populace roste a některé potřeby budeme uspokojovat stále složitěji. Mezi ně může patřit nedostatek potravin, přístup k pitné vodě, či znečištění ovzduší. U mladých lidí vnímám vyšší citlivost vůči těmto tématům, ale je třeba, aby se udržitelnosti více otevřeli,“ říká Pavlína Kalousová, předsedkyně odborné platformy Byznys pro společnost a mentorka soutěže.

Soutěž probíhá od 1. října 2014 do 30. června 2015. Jejím cílem je zapojit vysokoškolské studenty v Čechách a na Slovensku do problematiky udržitelného rozvoje. Účastníci měli možnost do konce minulého roku přihlásit svůj nápad v rámci problematiky udržitelného rozvoje na webové stránky soutěže a bojovat tak o přízeň široké veřejnosti, která hlasováním rozhodovala o nejlepších projektech. Studentům jsou od začátku soutěže k dispozici tzv. mentoři z řad odborníků, kteří jim poskytují rady a informace, jak zlepšit svůj nápad a zároveň rozhodují o vítězných projektech.

Z deseti vybraných studentů získají tři nejlepší autoři projektů osobní finanční odměnu v částkách 10, 20 a 30 tisíc korun a zároveň jeden výherce získá možnost podívat se na Srí Lanku na čajové plantáže Unileveru. Více informací najdete na www.unilevervyzva.cz(Link opens in a new window).

Kontakt na oddělení komunikace pro ČR/SR:

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Voctářova 2497/18
Praha 8 – Libeň
180 00


Veronika.Kusikova@unilever.com

Prozkoumat více o těchto tématech

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás