Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Unilever výzva

Společnost Unilever v pátek rozhodla o nejlepších studentských projektech z oblasti udržitelného rozvoje, se kterými studenti vysokých škol z České a Slovenské republiky bojovali o první místa v soutěži Unilever výzva. Vítězem se stal Martin Miško z Prešova s projektem Kde sú včely, tam je život, který se zaměřil na vzdělávání mladých lidí v chovu včel a posílení tradice včelařství na Slovensku. Výhru v podobě 70 000 Kč na realizaci projektu, osobní odměnu 30 000 Kč a poznávací zájezd na Srí Lanku předal slovenskému vítězi generální ředitel Florin Trandafirescu v pražské centrále společnosti.

Během pátečního vyhlášení se v pražské centrále sešlo všech deset finalistů z obou zemí, kteří se do finále dostali díky veřejnému hlasování na webových stránkách soutěže a následnému výběru odborné poroty. Finalisté díky postupu do závěrečného kola měli možnost prostřednictvím půlhodinových prezentací soutěžit o finanční odměny pro osobní účely a cestu na Srí Lanku, kde se pěstují i čaje Lipton.

„Soutěžící byli opravdu inspirativní. Bylo na nich vidět jejich zapálení a chuť něco reálně dělat a pomáhat lidem a okolí. Nyní je však na všech deseti finalistech, aby své projekty začali realizovat. Každý z nich získal od společnosti Unilever 70 000 Kč na realizaci svého projektu a my jsme velmi zvědaví, jak jim to půjde,“ říká generální ředitel společnosti Unilever Česká republika a Slovensko Florin Trandafirescu.

Rozhodování nebylo jednoduché, proto porota z řad odborníků vyhlásila dva soutěžící, kteří se umístili na třetím místě. Těmi se stali slovenští vysokoškoláci Ján Supuka, který se svým projektem Soaré 2015 viac EKO, chce snížit dopad skautského festivalu na životní prostředí a Martin Ferianc s velmi technicky propracovaným projektem Aktívna a pasívna rekuperácia, který se zabývá využitím zbytkové energie na bázi rekuperace vzduchu v budovách.

Druhé místo získala taktéž slovenská studentka Andrea Benková, která se zaměřila na vzdělávání dětí v mateřských školkách v oblasti zahrádkaření a první místo získal Martin Miško s projektem Kde sú včely, tam je život. Projekt si klade za cíl, aby se včelařství na Slovensku podporovalo a zároveň, aby se rozšířil pozitivní vliv včel na faunu a flóru.

UmístěníJméno studentaMěstoVysoká školaProjekt

1. místo

Martin Miško

Prešov

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach

Kde sú včely tam je život.

2. místoAndrea BenkováBratislavaEkonomická univerzita v BratislaveMalí záhradkári
3. místoMartin FeriancBratislavaUniverzita Komenského v BratislaveAktívna a pasívna rekuperácia

3. místo

Ján SupukaBanská BystricaTechnická univerzita vo ZvoleneSoáre 2015 viac EKO
Kontakt na oddělení komunikace pro ČR/SR:

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Voctářova 2497/18
Praha 8 – Libeň
180 00


Veronika.Kusikova@unilever.com

Prozkoumat více o těchto tématech

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás