Unilever hledá mladé podnikatele s udržitelnými nápady

Společnost Unilever ve spolupráci s Cambridge Institute for Sustainability Leadership a komunitou Ashoka pořádá další ročník úspěšné soutěže Unilever Sustainable Living Young Entrepreneurs Awards, která cílí na mladé lidi s inovativními nápady v oblasti udržitelného rozvoje. Vítěz získá 50 000 eur na realizaci projektu a prestižní cenu prince z Walesu.

Unilever logo

Po úspěšném loňském ročníku se mladí podnikatelé do třiceti let mohou opět přihlásit se svými nápady na výrobky, služby i aplikace, které řeší kritické problémy udržitelného rozvoje do kreativní soutěže Unilever Sustainable Living Young Entrepreneurs Awards. Nejúspěšnější finalisté získají více než 200 000 eur a budou mít možnost získat odbornou pomoc s rozvíjením nápadů během dvoudenního soustředění na univerzitě v Cambridge s odbornými poradci. Absolutní vítěz navíc obdrží prestižní ocenění prince z Walesu Young Sustainability Entrerpreneurs Prize.

V loňském roce se soutěže zúčastnilo více než 500 zájemců z 90 zemí. Mezi nejlepšími nápady, byl i vítězný projekt 24letého Gamala Albinsaida z Indonésie, který vyřešil problém odpadu a zdravotnické péče v domácnostech s nízkými příjmy. V projektu, který byl již spuštěn, je hodnota odevzdaného domácího odpadu převedena na zdravotní pojištění.

Loňský ročník hodnotí kladně i Paul Polman, generální ředitel společnosti Unilever: „Mladí lidé jsou klíčem k řešení mnoha problémů naší planety a loňští finalisté jsou toho důkazem. Mladí představují skoro 50 % populace v rozvojových zemích a jsou bezpochyby budoucností vývoje naší země. Je proto nezbytné je neustále podporovat a investovat do jejich nápadů.“

Zájemci se v novém ročníku soutěže mohou registrovat až do 1. srpna 2014 na webu http://www.changemakers.com/SustLiving. Vybraní finalisté budou oznámeni na konci října 2014 a vítězný projekt bude vyhlášen v lednu 2015.

Czech Republic

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Voctářova 2497/18
Praha 8 – Libeň
180 00

+420 224 071 612
Veronika.Kusikova@unilever.com

Prozkoumat více o těchto tématech

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás