Unilever změnil své sídlo v rámci Karlína

Společnost Unilever přestěhovala na začátku srpna své sídlo do karlínské budovy River Garden I., kde si pronajala na několik let 3 800 m2 moderních kancelářských ploch pro 250 zaměstnanců. Hlavním důvodem ke stěhování byla úspora na nájemném, zlepšení podmínek pro zaměstnance a také výrazné snížení spotřeby energií, což je součástí celosvětového Unilever Plánu Udržitelného Rozvoje. Kromě moderního pracovního prostoru mohou zaměstnanci využívat vlastní fitness, masáže či letní terasu.

„V pražském Karlíně, kde působíme již od roku 1998, je perfektní občanská vybavenost a dopravní dostupnost. Proto jsme se rozhodli zde zůstat a přesunout se do moderních prostor budovy River Garden. Díky stěhování ušetříme několik desítek procent na nájemném a téměř polovinu spotřeby energií, což je oblast, na kterou se celosvětově zaměřujeme. Snížení ekologického dopadu všech našich činností na životní prostředí je součást Unilever Plánu Udržitelného rozvoje. Globální závazek je snížit tento vliv do roku 2020 o celou polovinu*,“říká Martina Janebová, tisková mluvčí společnosti Unilever.

Nové kanceláře jsou rozděleny do tří hlavních zón podle jejich účelu – tzv. Focus zóna je určena pro individuální práci; Connect zóna zahrnuje zasedací místnosti, místa pro neformální schůzky či privátní telefonní místnosti pro telekonference. Vitality zóna je určena pro oddych a relaxaci, načerpání sil či stravování. K dispozici je tak fitness studio, masážní místnosti či několik kuchyněk. Zajímavým pracovním místem je i letní terasa, kterou mohou zaměstnanci libovolně využívat.

Zaměstnanci se na návrhu nových prostor velmi aktivně podíleli, v rámci příprav existovalo několik tymů složených ze zaměstnanců – například designový tým či referenční tým řešící praktické a funkční věci.

* Unilever Plán Udržitelného Rozvoje se skládá ze tří základních pilířů: pomoci více než jedné miliardě lidí zlepšit jejich zdraví, hygienické podmínky a životní úroveň, využívat 100 % zemědělských surovin z udržitelných zdrojů a zmírnit dopad na životní prostředí do roku 2020 o celou polovinu.

Společnosti Unilever Česká republika se v rámci objektu Green Office podařilo v roce 2012 uspořit 7,8 % elektřiny, 5,2 % plynu, 15 % tiskárenského papíru a vyprodukovat o 7,3 % emisí CO2 z energií a o 42 % méně emisí při cestování letecky. Dohromady tak Unilever snížil produkování emisí CO2 za poslední dva roky o téměř 300 tun.

Nová adresa společnosti

Unilever logo

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Rohanské nábřeží 670/17
Praha 8, PSČ 186 00

Czech Republic

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Voctářova 2497/18
Praha 8 – Libeň
180 00

+420 224 071 612
Veronika.Kusikova@unilever.com

Prozkoumat více o těchto tématech

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás