Unilever úspěšně pokračuje v plánu udržitelného rozvoje

Společnost Unilever, jakožto Top odpovědná firma roku 2011 v kategorii Inovátor v životním prostředí, i v minulém roce dokázala naplnit své plány v rámci interního programu Green Office, a snížila tak svůj dopad kancelářských činností na životní prostředí. Zaměstnancům společnosti Unilever Česká republika se podařilo v posledních dvou letech snížit spotřebu energií v kancelářích a omezit cestování o téměř 300 tun CO2. Z tohoto množství bylo v roce 2012 vyprodukováno o 95 tun CO2 méně, takové množství CO2 odpovídá zhruba vysazení 86 stromů.

Společnosti Unilever se podařilo v roce 2012 uspořit 7,8 % elektřiny, 5,2 % plynu, 15 % tiskárenského papíru a vyprodukovat o 7,3 % emisí CO2 z energií a o 42 % méně emisí při cestování letecky. Dohromady tak Unilever snížil produkování emisí CO2 za poslední dva roky o téměř 300 tun*.

„Již druhým rokem úspěšně plníme cíle projektu Green Office, který je součástí celosvětového Unilever Plánu Udržitelného rozvoje a za tuto dobu jsme se přesvědčili o tom, že náš cíl snížit dopad na životní prostředí má smysl a funguje. Trend úsporného systému se nám daří soustavně udržovat. Projekt Green Office pokračuje i v roce 2013 a opět bude základním faktorem úspěchu aktivní zapojení všech zaměstnanců,“ říká Martina Janebová, tisková mluvčí společnosti Unilever.

Společnost Unilever také oznámila další významný úspěch v oblasti udržitelného rozvoje. Již v roce 2015 se jí podaří splnit jeden z cílů Plánu Udržitelného Rozvoje o snížení množství odpadu vznikajícího při výrobě. Plán tento cíl původně stanovil až na rok 2020, avšak již teď je jisté, že ho společnost dosáhne o pět let dříve. Více než 50 % všech továren již neodesílá žádný odpad na skládky, ale zajišťuje jeho recyklaci a opakované využití.

Jedná se o úspěch, který odpovídá odstranění více než jednoho milionu popelnic z domácností ročně. Jedním z cílů je znásobování produkce a obratu a zároveň s tím výrazné snížení množství odpadu vznikajícího při výrobě. Již 130 závodům společnosti Unilever po celém světě se daří odstraňovat odpad nikoli na skládkách, ale odpad se redukuje, recykluje a znovu používá v jiných odvětvích.

Unilever Plán Udržitelného Rozvoje se skládá ze tří základních pilířů: pomoci více než jedné miliardě lidí zlepšit jejich zdraví, hygienické podmínky a životní úroveň, využívat 100 % zemědělských surovin z udržitelných zdrojů a zmírnit dopad na životní prostředí do roku 2020 o celou polovinu.

*V roce 2011 bylo vyprodukování emisí CO2 o 200 tun menší. V roce 2012 pak o 95 tun.

Czech Republic

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Voctářova 2497/18
Praha 8 – Libeň
180 00

+420 224 071 612
Veronika.Kusikova@unilever.com

Prozkoumat více o těchto tématech

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás