Unilever Česká republika získá značku SAVO

Unilever Česká republika a Bochemie dnes oznámili, že podepsali smlouvu, na jejímž základě Unilever od Bochemie získá značku Savo a další spotřebitelské značky. Transakce zahrnuje převod dotčených značek, dalších práv duševního vlastnictví a několika zaměstnanců. Výroba získaných značek bude i nadále zajišťována v závodě Bochemie v Bohumíně. Akvizice je podmíněna souhlasem relevantních soutěžních úřadů.

Unilever celosvětově usiluje o rozšiřování svého podnikání a zároveň snižování dopadu na životní prostředí. Nepřetržitě hledá příležitosti k růstu a dalšímu budování svého portfolia. V současné době představuje značka SAVO kompletní sadu čistících a dezinfekčních prostředků pro domácnost a tato akvizice rozšíří portfolio výrobků Unileveru tak, aby mohl uspokojovat všechny specifické potřeby spotřebitelů.

Unilever prostřednictvím akvizice 100% podílu ve společnosti HomeBrands, a.s., dceřiné společnosti Bochemie, získá značky SAVO, Biolit, Diffusil a další. Transakce se nedotýká aktivit Bochemie v oblasti speciálních chemikálií, které zůstávají i nadále Bochemii. Bochemie bude ve svém bohumínském závodě rovněž nadále zajišťovat výrobu produktů SAVO, a to na základě výrobní smlouvy.

„Unilever soustavně investuje do budování svých značek a vyhledává nové tržní příležitosti. Je to pro nás cenná akvizice, zahrnující dobře známé značky s vybudovanou pozicí na trhu. Tyto značky nově získají výhodu spojenou s marketingovou silou a zdroji Unileveru,“sdělil Florin Trandafirescu, generální ředitel Unilever Česká a Slovenská republika.

„Na transakci pohlížíme jako na uznání dlouhodobě úspěšné práce zaměstnanců Bochemie v oblasti budování silných regionálních značek. Jsme přesvědčeni, že Unilever bude na těchto úspěších stavět a i nadále posilovat značky, které od nás kupuje, a to jak na lokální, tak i mezinárodní úrovni,“komentoval transakci generální ředitel společnosti Bochemie Miloslav Vodička. „Bochemie se nyní zaměří na další rozvoj svého podnikání v oblasti chemických specialit,“ dodal.

Veškeré převáděné značky budou i nadále dostupné na českém a slovenském trhu, stejně tak jako v Maďarsku, Rumunsku a dalších trzích střední a východní Evropy.

Czech Republic

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Voctářova 2497/18
Praha 8 – Libeň
180 00

+420 224 071 612
Veronika.Kusikova@unilever.com

Prozkoumat více o těchto tématech

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás