Vánoční úklid – značka: snadno a rychle!

Vánoce, svátky klidu a pohody… Ano, ale jak pro koho. Pro nás, ženy, jsou většinou spojeny mimo jiné s velkým úklidem, důkladnou péčí o celou domácnost a hodinami strávenými u plotny. Nic se však nemá přehánět a i vy máte nervy jen jedny. Poradíme vám, jak vše s noblesou zvládnout a svátky si opravdu užít.

1.Začněte včas

Unilever logo

Nechávat vše na poslední chvíli, to je základ neúspěchu a cesta do nervového pekla. Na úklid se tedy vrhněte alespoň 3 týdny před Vánoci. Nemusíte vše uklidit přeci během jednoho víkendu. Uklízejte postupně, před Vánoci pak vašemu bytu stačí rychlý úklid, který zvládnete (se správnými přípravky) za jedno odpoledne.

2.Uklízejte systematicky a logicky

Při vánočním úklidu na poslední chvíli se nemá cenu soustředit na detaily. Naopak, úklid si co nejvíce usnadněte. Držte se základní rady našich babiček: „Od oken ke dveřím, seshora dolů“, díky které si nebudete prach a špínu přenášet na již uklizená místa. Vše, co můžete, ukliďte do skříní, krabic a dalších úložných prostor.

Staré časopisy a noviny roztřiďte a těch nepotřebných se zbavte. Chytá se na ně prach a podruhé většinu z nich stejně neotevřete. Nezatěžujte se tříděním starého oblečení, zabere vám to celý den a místo uklizeného bytu budete mít všude spoustu kusů oblečení, se kterým nebudete vědět, co dělat. Stejně tak si mytí oken nechte na některý hezký den, nemusíte je přeci za každou cenu leštit v neskutečných mrazech.

3.Vezměte si k ruce šikovné pomocníky

Doby našich babiček, kdy si musely vystačit s minimem jsou dávno pryč. Vezměte si k ruce specialisty na úklid a uvidíte, jak rychle vám půjde. Vyzkoušejte novinku Cif krém Pink Flower, která díky svému růžovému designu nejen skvěle vypadá, ale hlavně si poradí se všemi povrchy v domácnosti a zanechá po sobě příjemnou květinovou vůni.

4.Nebojte se říci si o pomoc

Nezapomeňte, nikdy v tom nejste sama a nepořádek v domácnosti není jen váš. Zapojte do úklidu partnera i děti, půjde vám to snáz od ruky a můžete se u úklidu i pobavit. Děti si uklidí své pokojíčky, manžel koupelnu a toaletu a na vás zbude už jen kuchyň, koupelna a obývací pokoj. Za odměnu zajděte večer do kina nebo na vánoční trhy a vychutnejte si tu správnou sváteční atmosféru.

5.Připravte se na nečekanou návštěvu

Vánoce jsou tradičně spojovány s kupou návštěv, člověk si totiž dokáže i v tak hektickém období najít čas na přátelé a vzdálenější rodinné známé, které dlouho neviděl. Jak prokázal nedávný výzkum, v období Vánoc stoupá prodej WC bloků. Vybavte se i vy na nečekanou návštěvu, ať se nemusíte za svou toaletu stydět. Domestos WC Double Power dokáže zázraky – zanechá vaši toaletu čistou a příjemně provoněnou.

6.Velký úklid v lednu? Proč ne!

Všechny to známe… Ve chvíli, kdy nejvíce potřebujeme být doma a věnovat se domácnosti, máme v práci takový shon, že nevíme, kde nám hlava stojí. V domácnosti však uklízíme pravidelně, není tedy nutné dělat velký úklid za každou cenu před Vánoci. Proč se na něj nevrhnout v polovině ledna?

Czech Republic

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Voctářova 2497/18
Praha 8 – Libeň
180 00

+420 224 071 612
Veronika.Kusikova@unilever.com

Prozkoumat více o těchto tématech

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás