Unilever produkuje o 200 tun CO2 méně

Společnost Unilever Česká republika zahájila v loňském roce, v návaznosti na celosvětový Unilever Plán Udržitelného Rozvoje, interní kampaň Green Office. V rámci tohoto projektu si společnost předsevzala snížit dopad všech svých kancelářských činností na životní prostředí o 10%. Zaměstnancům Unileveru Česká republika se tak svým chováním podařilo v roce 2011 vyprodukovat o 200 tun CO2 méně. Unilever za projekt Green Office získal ocenění v soutěži Top odpovědná firma 2011 v kategorii Inovátor v životním prostředí.

Unilever logo

„Součástí celosvětového Unilever Plánu Udržitelného Rozvoje je i aktivní zapojení zaměstnanců naší společnosti. Rozhodli jsme se toho dosáhnout edukací našich zaměstnanců a jejich aktivním zapojením do malých činností, které ve finále vedly k velkým úsporám v oblasti dopadu na životní prostředí,“říká Martina Janebová, tisková mluvčí společnosti Unilever.

„Po roce se můžeme pochlubit velmi konkrétními výsledky. V České republice jsme v roce 2011 uspořili 13,4 % elektřiny, 25,2 % plynu, 30 % tiskárenského papíru, 19,3 % emisí CO2 a 46 % emisí CO2z letecké dopravy. Celkově tak tímto chováním vzniklo v České republice o 200 tun CO2méně, takové množství CO2by muselo pohltit 185 stromů. V celém středoevropském regionu pak vyprodukoval Unilever o celých 473 tun CO2méně,“dodává Martina Janebová.

Unilever Plán Udržitelného Rozvoje se skládá ze tří základních pilířů: pomoci více jak jedné miliardě lidí zlepšit jejich zdraví, hygienické podmínky a životní úroveň, využívat 100 % zemědělských surovin z udržitelných zdrojů a zmírnit dopad na životní prostředí do roku 2020 o celou polovinu.

Czech Republic

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Voctářova 2497/18
Praha 8 – Libeň
180 00

+420 224 071 612
Veronika.Kusikova@unilever.com

Prozkoumat více o těchto tématech

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás