Společnosti Unilever a Tesco vysadily na Šumavě 1200 stromků

Lepší budoucnost začíná doma – tak se jmenuje akce společností Unilever a Tesco, díky níž bylo vybráno pro Nadační fond Tesco téměř 200 tisíc korun. Tyto finance byly použity na nákup 2000 stromků, z nichž 1200 stihli zaměstnanci obou společností za jediný den zasadit v Národním parku Šumava.

Unilever logo

Díky projektu Lepší budoucnost začíná doma, který se uskutečnil na podzim loňského roku,se podařilo pro Nadační fond Tesco získat celkem 196 133,- Kč. Z každého zakoupeného výrobku Unilever šlo na Nadační fond Tesco 0,30 Kč a vybraná částka ve výši téměř 200 tisíc korun byla použita na zajištění obnovy lesů na Šumavě. Finance posloužily konkrétně k nákupu stromků, které v Národním parku Šumava zasázeli ve čtvrtek 7. června zaměstnanci společnosti Tesco a Unilever.

Unilever sázení stromků na Šumavě společné foto„Zlepšení životního prostředí je součástí Plánu udržitelného rozvoje Tesco i Unilever. Naše spolupráce na projektech udržitelnosti a společenské odpovědnosti jde napříč celou Evropou a ani region střední Evropy není výjimkou. Nadační fond Tesco peníze použil na výsadbu stromů, což je součástí projektu Lepší svět našim dětem!,“sdělila Hana Svobodová z Nadačního fondu Tesco. Martina Janebová ze společnosti Unilever řekla: „Jsme rádi, že jsme se mohli jako společnost této akce účastnit, protože udržitelný rozvoj a ochrana životního prostředí patří dlouhodobě k hlavním zájmům společnosti Unilever.“

Sázení stromků Unilever a Tesco Šumava 2012Pro sázení byla pracovníky Správy vybrána lokalita Rejty u Kvildy. „Na tuto akci jsme připravili 2 tisíce kusů stromků jedle bělokoré a samozřejmě jsme také poskytli pracovní náčiní. Více stromků nebylo možné během dne zasadit, proto budou zbylé finance použity také na další obnovu lesů v NP Šumava,“ sdělil Ivo Hrazánek, referent výchovy lesních ekosystémů Správy NP a CHKO Šumava.

Czech Republic

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Voctářova 2497/18
Praha 8 – Libeň
180 00

+420 224 071 612
Veronika.Kusikova@unilever.com

Prozkoumat více o těchto tématech

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás