Spolupráce s organizací Rainforest Alliance přidává požitku ze zmrzliny Magnum další rozměr

V letošním roce společnost Unilever rozšiřuje svou spolupráci s asociací Rainforest Alliance. Do konce roku 2012 by mělo 80% kakaa potřebného pro výrobu zmrzliny Magnum pocházet z udržitelných zdrojů. Počínaje rokem 2015 bude Magnum celosvětově ročně nakupovat 30 000 tun kakaa, které pocházejí z kakaových bobů certifikovaných farem.

Unilever logo

Rainforest Alliance učí farmáře pěstovat tropické plodiny tak, aby nepoškozovali životní prostředí. Dále se tato organizace snaží pomáhat farmářům zlepšovat pracovní i životní podmínky a zajišťovat jim zdravotní péči, vhodné ubytování, přístup k pitné vodě atd. Pro získání certifikace je potřeba splňovat řadu ekologických a sociálních standardů. „Poptávka spotřebitelů po eticky získávaných produktech se neustále zvyšuje, pečeť se zelenou žabkou u nich při výběru výrobků hraje čím dál větší roli“, uvedla Tensie Whelanová, prezidentka organizace Rainforest Alliance.

„Díky spolupráci s organizací Rainforest Alliance si nyní můžeme zajistit zdroj kakaa udržitelným a zodpovědným způsobem. Chránit životní prostředí a pomáhat farmářům zlepšovat jejich živobytí je pro nás stejně důležité jako dávat lidem radost a potěšení“, dodává Mick Van Ettinger, Global Vice President značky Magnum.

O značce Magnum

Zmrzlina Magnum, uvedená na trh v roce 1987, byla první prémiovou zmrzlinou na dřívku cílenou pro dospělé. Dnes je Magnum jednou z předních světových značek zmrzliny a každý rok se jí na celém světě prodá více než 1 miliarda kusů. Je tak největší značkou mezi zmrzlinami společnosti Unilever.

O programu Rainforest Alliance Certified™

Rainforest Alliance Certified™ je celosvětově uznávaný certifikační program pro udržitelné zemědělství a lesnictví, který staví na třech pilířích udržitelnosti – životním prostředím, etice a ekonomice. Zabývá se širokou škálou problémů včetně ochrany zvířat, vodního hospodářství, vhodných podmínek pro pracovníky a integrovaného managementu plodin. Farmy a lesy, jež vyhoví standardům udržitelnosti, smí používat pečeť Rainforest Alliance Certified™.

O spolupráci značky Magnum s organizací Rainforest Alliance

Značka Magnum je hrdá na spolupráci s organizací Rainforest Alliance a hlásí se k zodpovědnému a udržitelnému zajišťování dodávek kakaa. Tato spolupráce značky Magnum tvoří součást dlouhodobého cíle společnosti Unilever získávat všechny klíčové zemědělské suroviny z udržitelných zdrojů. V souladu s touto vizí společnosti Unilever podniká značka Magnum veškeré kroky nezbytné k tomu, aby do roku 2015 veškeré dodávky kakaa pro Magnum pocházely z udržitelných zdrojů.

Czech Republic

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Voctářova 2497/18
Praha 8 – Libeň
180 00

+420 224 071 612
Veronika.Kusikova@unilever.com

Prozkoumat více o těchto tématech

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás