Češi se děsí veřejných toalet!

Čistota veřejných toalet je často diskutovaným problémem. Jejich stav se od 90. let sice pomalu mění k lepšímu, nic to však nemění na faktu, že přes 70 % českých občanů se jejich návštěvy děsí a považuje toto místo za jedno z nejšpinavějších. Překvapivě dobře si vedly veřejné parky, kterých se hrozí pouze 2 % dotázaných. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala vypracovat společnost Unilever.

Unilever logo

Kvalita veřejných toalet v Praze je různá. Při větším štěstí narazíte na „fungující“ toalety, jak byste očekávali. Najdete na nich toaletní papír, voňavé mýdlo i čistý záchod. Příkladem jsou nedávno nově otevřené záchodky na zrekonstruovaném Hlavním nádraží, které jsou chloubou pražských toalet. Opačný příklad a návrat do začátku 90. let, ještě když špinavým toaletám kralovalo Hlavní nádraží, najdete nyní na Masarykově nádraží nebo Andělu. Velkým překvapením může být mýdlo v síťce, které pamatujeme z dob dávných.

Samostatnou kapitolou jsou pak nemocniční toalety, jejichž hygiena velmi pokulhává. Dokazuje to i nedávný průzkum Mladé fronty DNES, při kterém zjistila zásadní nedostatky na 8 z 10 navštívených nemocničních toaletách.

Návštěvě veřejné toalety se však občas nevyhne nikdo z nás. Když už vás tam osud zavane, nemusíte se tolik děsit. Nepořádek nemusí nutně znamenat útok milionů bakterií. Podle technologické specialistky značky Domestos, Barbory Uhrové, jsou toalety při pravidelné dezinfekci pro člověka zdraví neškodné. „Více bakterií na vás číhá v dopravních prostředcích než na pravidelně dezinfikovaných veřejných toaletách“, doplňuje.

Druhým nejšpinavějším místem v pomyslném žebříčku je podle respondentů vlakové nádraží. Myslí si to 17 % dotázaných.

Žebříček nejšpinavějších a pro občany nejodpudivějších veřejných míst

  1. Veřejné toalety
  2. Nádraží
  3. Dopravní prostředky
  4. Plavecké bazény
  5. Veřejné parky
Czech Republic

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Voctářova 2497/18
Praha 8 – Libeň
180 00

+420 224 071 612
Veronika.Kusikova@unilever.com

Prozkoumat více o těchto tématech

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás