Praha bude opět pochodovat proti hladu

Praha, 23. května 2010 – V neděli 29. května se v Praze již poosmé uskuteční Pochod proti hladu (End hunger: Walk the World). Ve stejný den vyrazí lidé v různých koutech planety na pochod, aby tak symbolicky obešli celý svět a upozornili na stále existující problém hladu. Ten trápí jednu miliardu lidí a z toho více než 400 milionů jsou děti. Význam pochodu a počet účastníků rok od roku narůstá. Letošní pražský ročník opět pořádají společnosti Unilever a TNT, záštitu akci poskytl starosta městské části Prahy 1 Oldřich Lomecký. Tváří pochodu je moderátorka Lejla Abbasová a světoznámý tanečník Yemi.

Unilever logo

Pochod proti hladu se vždy koná v jeden den ve všech časových pásmech planety, kdy statisíce účastníků symbolicky obejdou celý svět. Letošní pražský pochod bude zahájen 29. května ve 13 hodin v Seminářské zahradě pod Petřínem, projde centrem Prahy a vrátí se zpět do Seminářské zahrady. Tam již bude pro účastníky pochodu připraven zajímavý program.

Pochod proti hladu v České republice již osmým rokem pořádají globální partneři WFP (World Food Programme) – společnosti TNT a Unilever. Podporují jej i neziskové organizace Člověk v tísni, Lékaři bez hranic a Wakitaka. Záštitu nad akcí letos převzal starosta městské části Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Cílem Pochodu proti hladu je získat finanční prostředky pro jednu z největších humanitárních organizací na světě – World Food Programme (WFP) při OSN. Vybrané prostředky budou investovány zejména do nákupu jídla pro děti z rozvojových zemí. V loňském roce bylo v ČR v rámci pochodu vybráno přes 200 000 korun českých, které byly prostřednictvím WFP rozděleny potřebným.

„Až jedna miliarda lidí denně jde večer spát bez jídla. Z toho 400 miliónů jsou děti. Hlad ve světě je tedy stále největší hrozbou života a přitom za 25 amerických centů, což je asi 5 Kč, jsme schopni zajistit jedno jídlo pro výživu školních dětí. Zní to neuvěřitelně, a především proto bychom neměli být lhostejní a zavírat oči před problémy, které se naší země nedotýkají, “ říká Miloš Malaník, generální ředitel TNT Express ČR.

„V našich geografických podmínkách nám přijde až neuvěřitelné, že by někdo mohl trpět hladem. My řešíme problém obezity a na druhém konci světa trpí lidé dlouhodobou podvýživou. Přesto a právě proto bychom neměli zůstat lhostejní. Na celém světě hladoví obrovské množství dětí, kterým můžeme drobným příspěvkem velmi pomoci,“ dodává Martina Janebová, tisková mluvčí společnosti Unilever.

Tváří pochodu se pro letošní rok staly významné osobnosti z české scény. „Iniciativa Pochod proti hladu se mě osobně dotýká. Založila jsem nadační fond Asante Kenya, který v Keni pomáhá zejména dětem. Málokdo z nás si například dokáže představit, že by měl vyjít se dvěma dolary na den. Iniciativa Pochod proti hladu našemu světu alespoň jednou do roka tuto realitu připomene,“ říká moderátorka Lejla Abbasová, která je hlavní tváří letošního pochodu. Kromě ní akci podpoří i tanečník Yemi.

Letos se Lejla rozhodla pomoci dětem v Africe ještě intenzivněji. Poprosila všechny účastníky Pochodu, aby dorazili s párem bot nejen na svých nohou, ale i s dalším, který již nepotřebují. Lejla Abbasová všechny boty následně odveze do Keni a osobně předá africkým dětem.

Letošní pochod bude začínat i končit v Seminářské zahradě pod Petřínem, kde bude pro účastníky připraven zajímavý program – vzdělávací workshopy nebo vystoupení skupiny Yellow sisters. Po celou dobu bude pro účastníky pochodu připraveno také bohaté občerstvení. Po vzoru z minulého roku mimo jiné i miska pomoci, která má naznačit, čím se živí děti v Africe.

Czech Republic

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Voctářova 2497/18
Praha 8 – Libeň
180 00

+420 224 071 612
Veronika.Kusikova@unilever.com

Prozkoumat více o těchto tématech

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás