Unilever patří mezi 10 nejvyhledávanějších zaměstnavatelů v České republice

Společnost Unilever nabízí studentům vysokých škol velkou řadu možností a stále více se zaměřuje na komunikaci s nimi. V letošním roce již proběhly tři velké akce pro studenty, včetně účasti na veletrhu práce Career Days, na který zamířilo několik stovek účastníků. Aktivity Unileveru studenti prokazatelně kvitují, což dokazuje i to, že individuální setkání se zaměstnanci společnosti Unilever na zmíněném veletrhu vyhodnotili jeho účastníci jako druhé nejzajímavější.

Unilever připravuje na tento podzim další setkávání se studenty, například Unilever Open Day, spustí druhé kolo mezinárodní soutěže Unilever Game s atraktivními výhrami či se zúčastní pracovního veletrhu Šance. Společnost Unilever se tak svými aktivitami zařadila mezi 10 nejvyhledávanějších zaměstnavatelů v České republice.

Aktivity řadící Unilever mezi nejvyhledávanější zaměstnavatele

Unilever velmi intenzivně spolupracuje se zájemci o zaměstnání z řad studentů, představuje se jako zaměstnavatel na veletrzích, kde se manažeři dělí o své pracovní zkušenosti. Příkladem může být účast společnosti na pracovním veletrhu s názvem Career Days, určeného především pro studenty 3. – 5. ročníků vysokých škol, kterého se zúčastnily nejzajímavější firmy s vyhlídkou kvalitního uplatnění. Studenti hodnotili individuální setkání s Unileverem v průběhu Career Days jako druhé nejzajímavější.

Společnost Unilever rovněž vystupuje jako potenciální zaměstnavatel na studentských konferencích a kongresech, spolupracuje se studentskými organizacemi a je v úzkém kontaktu s univerzitami. To jej staví do pozice jedné z mála firem, které si velmi proaktivně vytváří vztah se svými budoucími zaměstnanci, a ví o jejich přáních a potřebách. Stejně tak jako samotní studenti získají neobyčejnou možnost doslova „osahat si“ společnost Unilever a zjistit, zda by jim mohla nabídnout vhodné a vytoužené pracovní místo. Společnost Unilever nabízí mladým lidem řadu zajímavých pozic od studentských programů, přes management trainee programy, až po pozice pro čerstvé absolventy.

Toto jsou hlavní důvody, proč společnost Unilever dlouhodobě patří mezi vyhledávané zaměstnavatele. Studenti a absolventi tyto aktivity ocenili v podobě dotazníkového průzkumu The Most Desired Company, ve kterém se společnost Unilever umístila v prestižním seznamu 10 nejvyhledávanějších zaměstnavatelů v České republice. „Velmi si hodnocení studentů vážíme, je pro nás signálem, že mladí lidé mají o zaměstnání v naší společnosti skutečný zájem,“ říká Senta Nábělková z oddělení HR společnosti Unilever.

„Je v zájmu společnosti Unilever účastnit se akcí pro studenty, či je přímo organizovat. „Jsme s nimi v přímém kontaktu, máme přehled o současné situaci ve vzdělání a o schopnostech a přáních mladých lidí. Studentům umožníme nahlédnout do reálného firemního života a také se zapíšeme do jejich paměti, čímž zvyšujeme šanci stát se jejich budoucím zaměstnavatelem,“ dodává Senta Nábělková.

Unilever v České republice

Společnost Unilever nabízí ve 160 zemích 14 kategorií obsahujících 400 značek potravin, výrobků pro péči o domácnost a výrobků pro osobní péči. Dokáže proto oslovit takové množství lidí jako žádná jiná společnost. V roce 2010 tato společnost, která zaměstnává 167 000 lidí po celém světě, dosáhla obratu 44,3 miliardy eur. Její výrobky používají každý den dvě miliardy lidí.

Společnost Unilever je zavázána k zodpovědnému chování. Věří, že s pomocí 2 miliard svých zákazníků dokáže změnit svět k lepšímu. Společnost Unilever je například partnerem programu World Food Programme, jenž pomáhá získávat peníze na potraviny pro hladovějící děti ze zemí třetího světa. Společnost Unilever Česká republika také obsadila 2. místo v soutěži Podnik podporující zdraví. Nejvyššího skóre dosáhla v oblasti Podpora zdraví (Health Support), Lidské zdroje (Human Resources), Organizace práce (Work Organization), Sociální odpovědnost společnosti (Corporate Social Responsibility) a též Vliv na životní prostředí (Environmental Impact). Celkové skóre nakonec dosáhlo 94 %.

V listopadu 2010 byl představen Unilever Sustainable Living Plan (Unilever plán udržitelného rozvoje), který si klade za cíl do roku 2020 snížit na polovinu dopad na životní prostředí. Společnost Unilever se již 12. rok v řadě drží v čele žebříčku Dow Jones Sustainability Index v kategorii potravin. Tento index částečně vychází z hospodaření, sociálních závazků, vlivu na životní prostředí a výsledků společnosti.

Společnost Unilever byla založena před 120 lety a svou českou pobočku zřídila v roce 1991. Unilever ČR, spol. s r. o. – s hlavním sídlem v Praze – je součástí Central Europe Multi Country Organisation spolu s dalšími pobočkami v Maďarsku, na Slovensku, ve Slovinsku, v Chorvatsku a v Bosně a Hercegovině. Unilever ČR, spol. s r. o. má 250 zaměstnanců.

Czech Republic

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Voctářova 2497/18
Praha 8 – Libeň
180 00

+420 224 071 612
Veronika.Kusikova@unilever.com

Prozkoumat více o těchto tématech

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás