Kampaň společnosti Unilever oceněna IMC Awards 2011

Kampaň „Péčí o svůj domov pomáhejte dětem“ získala bronzové ocenění IMC Awards v konkurenci prací předních evropských reklamních agentur. Tuto kampaň připravila pro společnost Unilever agentura Garp*cz.

Hlavním cílem této úspěšné kampaně bylo aktivovat lokální komunity pod společnou platformou značek Cif a Domestos prostřednictvím CSR aktivity v duchu filosofie společnosti Unilever. „Jsme rádi, že jsme dostali příležitost vytvořit a realizovat tuto kampaň, která obstála v hodnocení mezinárodní porotou. V České republice není takovýchto realizací integrované marketingové komunikace mnoho,“ říká Ondřej Gottwald, ředitel agentury Garp*cz.

„Už samotný fakt, že se klient rozhodl realizovat kampaň i v letošním roce, svědčí o tom, že kampaň funguje a že v oblasti budování značky mají nejlepší výsledky dlouhodobé promyšlené projekty. Vymýšlení i exekuce kampaně pak agenturu i klienta těší o to více, že její výsledky mají širší pozitivní společenský přesah a pomáhají zlepšit prostředí, ve kterém vyrůstají naše děti,“ dodává Ondřej Gottwald.

Princip kampaně spočíval v soutěžení základních a mateřských škol o finanční prostředky na rekonstrukci nebo vybavení dlouhodobého charakteru. Do soutěže se zapojily školy a školky z České a Slovenské republiky. O výhercích rozhodovali rodiče a příznivci jednotlivých škol, kteří zakoupením výrobků Cif, popř. Domestos společnosti Unilever a následným odesláním dokladu o koupi mohli podpořit jednu ze soutěžících škol. Celá kampaň kombinovala jak ATL, tak i BTL komunikaci a její hlavní část se opírala především o webové stránky soutěže.

V roce 2010 se do soutěže zapojilo přes 4 000 českých a více než 3 000 slovenských škol. Vítězné školy si dohromady na výhrách rozdělily 6 milionů korun, respektive 180 tisíc eur.

„Ocenění od profesionálů z oblasti reklamy nás samozřejmě těší, je výsledkem vzájemné spolupráce mezi společností Unilever a agenturou. V neposlední řadě nám udělala radost i reakce ostatních lidí, zástupců škol, rodičů a žáků v průběhu samotné kampaně. Teprve ty vám dají tu nejcennější zpětnou vazbu na vaši práci,“ říká Jan Čechura, marketing operations manager značek Cif a Domestos společnosti Unilever.

Czech Republic

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Voctářova 2497/18
Praha 8 – Libeň
180 00

+420 224 071 612
Veronika.Kusikova@unilever.com

Prozkoumat více o těchto tématech

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás