120 dobrovolníků z Unileveru pomáhalo v Průhonickém parku

Přes sto dobrovolníků z řad zaměstnanců společnosti Unilever se sešlo v Průhonickém parku, aby společnými silami přispěli k jeho pravidelné údržbě. Výsledkem je úprava 3 250 m2 plochy parku, což je standardní měsíční práce zaměstnanců parku. Tato a jí podobné aktivity jsou pomyslnými kroky k cílům, které si společnost Unilever klade ve svém Plánu udržitelného rozvoje. Součástí lokálního plánu pro Českou republiku jsou právě dobrovolnické akce zaměstnanců. V Průhonickém parku ji Unilever uspořádal ve spolupráci s občanským sdružením TEREZA.

Proč Průhonický park?

„Zaměstnanci společnosti Unilever dobrovolnické práce sami velmi oceňují,“říká Martina Janebová, mluvčí společnosti Unilever. „Průhonický park jsme si vybrali proto, že je to krásný kus přírody a samotná správa parku na jeho úklid nestačí. Dobrovolníci prostříhávali stromy a keře, zbavovali zahradu plevelů a upravovali lesní průhledy. Forma této pomoci se nám zdá smysluplná, obzvlášť když za sebou na vlastní oči vidíme hotový kus práce. V podobných aktivitách budeme bezpochyby pokračovat,“ dodává Martina Janebová.

„V parku pracuji téměř 40 let a upřímně musím říct, že jsem se ještě nesetkal s tím, aby tak velké množství lidí pracovalo s takovým nasazením. Zaměstnanci Unileveru přistoupili k práci s opravdu velkým nadšením a vervou, což mohou potvrdit i všichni pracovníci Správy parku. Dobrovolníci za několik hodin dokázali upravit 3 250 m2plochy parku. Pomohli prokouknout rybníku Bořín, Labešce a skalnatým partiím Mršníku. Zapracovali rovněž na botanické zahradě a genofondových sbírkách. Taková práce by správě parku a jejím zaměstnancům trvala za normálních okolností celý měsíc,“ uvedl Ing. Ivan Staňa, správce Průhonického parku.

Sdružení Tereza

Vítáme všechny snahy o dobrovolnictví. O to víc nás těší, že se jedná o společnost, jakou je Unilever. Pro nás je velmi dobrým signálem Unilever Plán udržitelného rozvoje, který si dává za cíl snížit výrobní a spotřební odpad na životní prostředí o polovinu a snaží se zlepšit zdraví a životní styl jedné miliardě lidí. Tato filosofie je plně v souladu s naší vizí, kdy bychom si přáli, aby lidé byli v souladu s přírodou, s místem, ve kterém žijí, a aby rozuměli životnímu prostředí. Tyto dobrovolnické akce jsou dobrým začátkem,“uvedla Jitka Nechvátalová, zástupce Sdružení TEREZA.

Unilever dobrovolnický den společné fotoSdružení TEREZA se soustředí především na ekologickou výchovu dětí. Vytváří vzdělávací programy a materiály, které s využitím metod aktivního učení napomáhají učitelům s realizací environmentální výchovy na základních a středních školách Hlavním cílem je vzdělávat děti tak, aby ony vytvářely společnost, která bude rozumět životnímu prostředí.

Czech Republic

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Voctářova 2497/18
Praha 8 – Libeň
180 00

+420 224 071 612
Veronika.Kusikova@unilever.com

Prozkoumat více o těchto tématech

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás