Zdravá domácnost i pro ty nejmenší

Očekáváte přírůstek do rodiny a neumíte si představit, co vše sebou tato radostná událost přináší? Velmi důležitou součástí maminkovského života je úklid. Novorozenci a malé děti jsou totiž nejvíce ohroženi nejrůznějšími infekcemi, kterými je nutné předcházet pravidelným úklidem a dezinfekcí domácnosti. Na co byste neměla při pravidelném úklidu zapomenout?

Zatočte s prachem a roztoči

Zdravá domácnost i pro ty nejmenší

Základem zdravé domácnosti je neustálý přísun čerstvého vzduchu. Pokud je to možné mělo by se větrat minimálně jednou denně. Každý den je vhodné utírat prach pomocí navlhčeného hadříku. Nejlepší je začínat nejdříve s prachem na nejvýše položených místech a postupovat od nejvíce zaprášených míst k místům méně zaprášeným. Roztoči a další bakterie se drží také v kobercích, ty by se proto měly luxovat každý den. Jednou týdně je pak vhodné vyluxovat i všechny matrace.

Čistá podlaha

Máte doma malé batole, které momentálně nejvíce baví hraní na zemi a lezení po podlaze? V tom případě byste měli vytírat častěji, než jednou týdně. Vhodné je přilít do vody malé množství dezinfekčního přípravku, jako je například Domestos 24H PLUS, který díky novému složení zabíjí všechny známé druhy bakterií a zabraňuje jejich rychlému množení.

Základem je omyvatelný materiál

Pokud se chystáte zařizovat dětský pokojíček, vybírejte vybavení z omyvatelných materiálů. Dětskou postýlku, nábytek i ostatní vybavení byste měli alespoň jednou týdně umýt vodou s čisticím a dezinfekčním přípravkem. Po omytí nezapomeňte vše důkladně vysušit, jelikož vlhký povrch je živnou půdou pro různé druhy choroboplodných zárodků a bakterií.

I dětská vanička a nočník vyžadují speciální péči

Pro koupání novorozenců je nejvhodnější malá plastová vanička, kterou je možné snadno čistit. Ta by se v žádném případě neměla používat k jiným účelům než je koupání dítěte. Vanička se musí před každým použitím umýt. Pokud vaše děťátko chodí na nočník, nemine vás další povinnost. Nočník je nutné po každém použití důsledně umýt vodou s čistícím a desinfekčním přípravkem.

Pomůcky vždy dezinfikujte

Všechny pomůcky, které používáte k úklidu, je nutné po každém použití vyprat a dezinfikovat. Jedině tak zlikvidujete bakterie, které byste jinak při příštím úklidu nechtěně rozprostírali po uklízených plochách. Houbičky, hadříky i mop stačí po úklidu jednoduše namočit do vody s dezinfekčním přípravkem.

Domestos 24h plus

Tekutý čisticí a dezinfekční přípravek Domestos 24H PLUS zabíjí všechny známé druhy bakterií. Nové vylepšené složení obsahuje tzv. PLUS MOLEKULY, které účinně a dlouhou dobu po čištění chrání váš domov před dalším množením bakterií. Poradí si s různými druhy povrchů, v neředěné formě jej oceníte při dezinfekci toalety, v ředěné podobě zase pro úklid podlahy a ostatních povrchů domácnosti.

Domestos 24H PLUS je k dostání v běžné maloobchodní síti v pěti různých variantách: Pine Fresh – s vůní jehličnanů (zelený), Atlantic Fresh- s vůní oceánu (modrý), Red Power- extra účinný proti virům a sporám (červený), Citrus Fresh- s vůní citrusových plodů (žlutý) a Pink Fresh- s vůní jarních květin (růžový).

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás