Čaj s příběhem: Lipton yellow label

Lipton, to jsou kvalitní čajové nápoje rozmanitých druhů a chutí. Lipton, to je světová kvalita, ale i dlouholetá tradice. Lipton, to byl muž, který svým zápalem a vnitřní energií bořil větrné mlýny. Jeho celé jméno je Sir Thomas Johnstone Lipton a vděčíme mu za vytvoření naší oblíbené značky čajů Lipton.

Čaj s příběhem LIPTON yellow label

Sir Lipton byl vizionářem s odvahou zkoušet nové a neověřené marketingové koncepty, a vytvořil tak uznávanou a celosvětově oblíbenou značku čajů. Ne nadarmo byl Steve Jobs označován za novodobého Thomase J. Liptona. Jak se ale patnáctiletý irský mladík s obchodním duchem dostal k titulu Sir? Toho všeho dosáhl Thomas Lipton díky vášni pro obchod a pro rostlinku Camellia sinensis – z té jsou dělány všechny pravé čaje Lipton Yellow Label.

Thomas Lipton nebyl žádný zahálka. Ve dvaceti letech měl již za sebou pětiletou praxi v USA, kde sice vytoužené bohatství nezískal, ale zpět domů si dovezl mnoho zkušeností s tím, jak se v Americe „dělá obchod“. Když si tedy v jednadvaceti otevřel svůj první krámek v Glasgow, všechny překvapil reklamními kampaněmi, ochutnávkami výrobků a dalšími novinkami. Jeho podnikání rychle rostlo a brzy spravoval úspěšnou síť obchodů.

Zvláštní vztah si vytvořil právě k obchodu s čajem. Ten se mu příliš nelíbil, protože čaj byl kolem roku 1880 drahou komoditou pro bohaté, a jeho chuť byla navíc špatným výrobním postupem nestálá. Thomas Lipton se tedy rozhodnul, že je třeba čaj nabídnout levněji a nebál se investovat do technologií zpracování, aby každý čaj, který si doma připravíme, chutnal stejně dobře. Dal tak vzniknout čajovým pytlíkům (sáčkům) ve žlutočerveném balení, které používáme dodnes.

Čaje Lipton, původem z Cejlonu a Indie, se brzy staly populárními po celém světě. Vychutnávali si je tak Japonci na straně jedné, tak královna Viktorie na straně druhé. Ta Liptona za jeho výjimečné čaje dokonce v roce 1898 povýšila do rytířského stavu. Sir Thomas J. Lipton tak dokázal dobýt svět. Jeho tajemství kvalitního čaje spočívalo v pečlivém výběru těch nejčerstvějších čajových lístků, které jsou dodnes ihned po sběru lisovány na čajových plantážích. Díky tomu si čaj zachová plnou chuť s bohatým čajovým aroma.

Největší trofejí však pro Sira Liptona bylo uznání obyčejných lidí. Toho se mu dostává dodnes, při každém vychutnaném doušku čaje Lipton. Více informací najdete na www.lipton.cz

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás