Sociální experiment dove portréty skutečné krásy

To, jak ženy samy sebe vnímají, je zcela odlišné od toho, jak je vidí ostatní. Více než polovina (54 %) žen na celém světě se shoduje v tom, že když dojde na hodnocení jejich vlastní krásy, jsou samy sobě největším kritikem. Proto se značka Dove zavázala vytvářet takový svět, kde je krása zdrojem důvěry a ne úzkosti. Provedla tudíž zajímavý sociální experiment, který ilustruje, jak se tento problém projevuje. V krátkém snímku Portréty skutečné krásy Dove zkoumá, jaký je rozdíl mezi vnímání krasy ženou a okolím.

Dove Sketches

Ve snímku Portréty skutečné krásy vystupuje u FBI proškolený kriminalistický kreslíř Gil Zamore, který s využitím své vlastní patentované metody Compositure, vytvořil během své dvacetiosmileté kariéry vice než 3 000 kreseb. Video dokumentuje Zamoru tvořícího pokaždé dva portréty sedmi žen. První portrét vytváří tak, že žena sedí za oponou a on použije její vlastní popis k vytvoření kresby. Ženy byly před tím, než došlo na kreslení, bez přípravy požádány, aby strávily krátký čas s cizím člověkem, aniž by veděly proč.

Zamora pak vypracoval druhý portrét, podle popisu této neznámé osoby. Většina portrétů vytvořených podle popisu cizího člověka ukazovala krásnější, štastnější a často přesnější zobrazení žen, než portréty nakreslené podle popisu jich samotných. To byla jasná demonstrace skutečnosti, že ženy jsou největšími kritiky své vlastní krásy.

Jste krásnější, než si myslíte

Ženy jsou samy sobě největším kritikem, neboť pouze 4 % žen na celém světě se považují za krásné. Dove věří, že když ženy budou vypadat a cítít se co nejlépe, budou mnohem šťastnější. Sociální experiment Dove Portréty skutečné krásy povzbuzuje ženy, aby přehodnotily způsob, jakým vidí samy sebe.

Podívejte se na film Dove Portréty skutečné krásy (Youtube).

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás