Čeští školáci soutěží ve zdravé výživě s podporou Unileveru

Dne 7. listopadu 2011 odstartoval v České republice 2. ročník soutěže o zdravé výživě „SAPERE – vědět, jak žít“. Program je pořádán pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Unilever ČR je hlavním partnerem

Projekt je organizován pro žáky základních a středních škol v oblasti teoretických a praktických znalostí zdravého životního stylu včetně zdravé výživy. Celostátní finále soutěže proběhne ve dnech 25., 26. a 27. 4. 2012 v Praze.

Hlavním důvodem, proč se vyhlašovatelé projektu rozhodli soutěž uskutečnit, byl stále rostoucí počet dětí, které se řadí k oběma stranám výživových problémů – obezitě či anorexii. Program nemá zatím na českém území obdoby. Česká republika je také první evropský stát, ve kterém se soutěž pořádá. Navazuje však na tzv. Chartu SAPERE, podle které se v Evropě školí samotní pedagogové, a dále se pak jejich vyučování soustředí na vnímání potravin všemi pěti smysly.

„Podle expertů na výživu mohou za stále zhoršující se zdravotní stav 4 klíčové nutrienty ve výživě: nasycené mastné kyseliny, trans mastné kyseliny, sodík a cukr. Je proto třeba, aby byly množstevně redukovány či nahrazovány zdravějšími živinami pro naše tělo,“ uvádí doc. Jiří Brát, manažer vývoje a jakosti společnosti Unilever.

Více informací se dočtete na oficiálních stránkách soutěže SAPERE.

Prozkoumat více o těchto tématech

Nahoru

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Neustále hledáme způsoby, jak se spojit s těmi, kteří sdílí zájem o udržitelnou budoucnost.

KONTAKTY

Spojte se se společností Unilever a týmy specialistů nebo najděte kontakty z celého světa.

Kontaktujte nás