Přeskočit na Obsah

Vědecký důkaz krásy: Dove Summer Revived samoopalovací produkty

Publikováno:

Jaké je tajemství letního opálení bez slunce? Zeptali jsme se odborníka, jak řada samoopalovacích produktů značky Dove skutečně funguje.

Tubes and mousse cans of Dove Summer Revived gradual tan, Dove’s tanning moisturiser designed to give skin a summer glow.

Získat krásné opálení, aniž byste čelili škodlivým UV paprskům slunce, je žhavý trend a rychle roste. Fortune předpovídá, že globální trh se samoopalovacími produkty poroste z 1,1 miliardy dolarů (2. Otevře se ve vyskakovacím okně ) v roce 2023 na 1,7 miliardy dolarů do roku 2030.

Řada samoopalovacích produktů Dove Summer Revived, která je k na českém a slovenském trhu, nabízí krásné opálení bez nutnosti se slunit. Kolekce obsahuje tělová mléka a pěny, které lze použít na tělo i obličej. Složení poskytuje postupné opálení a zároveň obohacuje pokožku péčí, kterou spotřebitelé od Dove očekávají.

Požádali jsme Riche Connella, seniorního vědeckého specialistu pro Dove, aby vysvětlil vědecké principy, které se skrývají za samoopalováním bez slunce.

Jak funguje řada samoopalovacích produktů Dove Summer Revived?

Dove Summer Revived produkty využívají přirozené chemie vaší vlastní pokožky pro přirozeně vypadající opálení bez nechvalně známé vůně, kterou si spojujeme s klasickými samoopalovacími produkty. Naše produkty jsou vhodné pro všechny typy pleti, postupně ji opalují a přicházejí ve dvou odstínech (světlé až střední a střední až tmavé), které vám umožní přizpůsobit požadované výsledky záře pleti. Samoopalovací přípravky Dove Summer Revived jsou také účinné denní hydratační přípravky. Tělová mléka poskytují až 72 hodin hydratace a pěny až 48 hodin.

Jaké jsou klíčové složky, které dodávají pleti letní opálení?

Klíčovou složkou samoopalovacích produktů Dove je dihydroxyaceton (DHA). Tato aktivní složka přírodního původu interaguje s aminokyselinami v keratinu, který se přirozeně nachází v kůži, a vytváří karamelově zbarvené komplexy, které postupně (a dočasně) vytvářejí opálený vzhled pokožky. V Dove Body Love Skin Visible Glow (2. Otevře se ve vyskakovacím okně )je tento efekt posílen přítomností minerálů odrážejících světlo, které zvýrazňují opálení jemným třpytem.

Dove Summer Revived lotion from Dove’s gradual tan range to give skin a summer glow. Product shown with amber background

Jak dlouho obvykle trvá efekt samoopalovacích produktů Dove – a jak dlouho trvají účinky?

Po aplikaci samoopalovacího produktu Dove na pokožku začnete po 2–4 hodinách pozorovat postupné ztmavnutí. Vaše opálení se bude zintenzivňovat během následujících 24–48 hodin. Tento proces je dočasný a opálení bude v průběhu příštích několika dní rovnoměrně a jemně mizet. Pokud chcete, aby opálení vybledlo rychleji, můžete pokožku ošetřit jemným peelingem, kartáčem nebo pomocí exfoliačních rukavic.

Jak často by lidé měli aplikovat Dove samoopalovací produkty, aby dosáhli nejlepších výsledků?

Technologie samoopalovacích produktů Dove pracuje s jedinečnými vlastnostmi pokožky každého jednotlivce, takže budete muset najít rutinu, která bude vyhovovat vám a vámi požadovanému jasu. Pro většinu uživatelů se požadovaná barva vyvíjí postupně v několika aplikacích, takže stojí za to si vytvořit vlastní rutinu samoopalování.

Pro silnější opálení se můžete rozhodnout aplikovat produkt každý den - zvláště pokud si všimnete při již vzniklém opálení, že jste předchozí den vynechali nějaké místo na těle. Pro jemnější efekt možná budete muset produkt znovu aplikovat každý druhý den.

Pro dosažení nejlepších výsledků počkejte, až se produkt zcela vstřebá do pokožky a vyschne, než se obléknete. I když se naše produkty rychle vstřebávají, snažte se nedotýkat pokožky. Takto zabráníte pruhovaným nebo skvrnitým výsledkům opálení. Složení Dove se však velmi rychle vstřebává, takže nebudete muset čekat dlouho. Když se poprvé sprchujete po aplikaci samoopalovacího přípravku Dove, vyhněte se peelingům a exfoliantům a jemně pokožku osušte, abyste si zachovali efekt po delší dobu.

Dove Summer Revived lotion from Dove’s gradual tan range to give skin a summer glow. Product with blue background.

Jak samoopalovací produkty Dove pečují o pokožku?

Produkty Dove vám umožní dosáhnout přirozeně vypadajícího opálení bez potřeby vystavení se slunci. Vyhnete se tak negativním účinkům, které přicházejí s opalováním – spálení sluncem a poškození UV zářením.

Produkty Dove jsou také vybaveny hydratační technologií. Jsou navrženy tak, aby byly stejně účinné jako každodenní hydratační přípravky, a při každé aplikaci si užijete až 72 hodin hydratace pokožky.

Měli bychom použít hydratační krém před aplikací samoopalovacího produktu Dove Summer Revived?

Před použitím Dove Summer Revived nemusíte použít žádný hydratační produkt – naopak aplikace tělového mléka těsně před aplikací Dove Summer Revived může zabránit tomu, aby se produkt správně vstřebával do pokožky a zablokoval aktivní složku DHA v dosažení proteinů v pokožce, se kterými interaguje. DHA je klíčová složka pro vývoj efektu opálení na pokožce, takže musí být na ni přímo aplikována.

Zatímco zdravá, hydratovaná pokožka je důležitá pro rozvoj přirozeného a rovnoměrného opálení, naše produkty Dove Summer Revived byly navrženy tak, aby poskytovaly až 48 hodin hydratace při každé aplikaci, což z nich činí účinné každodenní hydratační přípravky s výhodou postupného samoopalování.

Pokud chcete Dove Summer Revived začlenit do svého režimu péče o pleť, před použitím našeho postupného samoopalovacího přípravku můžete podniknout několik kroků. Pokud se chcete holit, udělejte to 24 hodin před aplikací Dove Summer Revived. Osprchujte se před aplikací výrobku, ne přímo po aplikaci. Pokud chcete použít na pokožku peeling, udělejte to před aplikací Dove Summer Revived.

Two cans of Dove Summer Revived mousse from Dove’s gradual tan range to give skin a summer glow.

Jaký je rozdíl mezi pěnou a tělovým mlékem z řady Dove Summer Revived?

Formát produktu, který vám vyhovuje, je otázkou osobních preferencí. Pěna i tělové mléko využívají technologii DHA pro postupné samoopalování a obě obsahují vysoké množství hydratačních přípravků pro každodenní hydrataci pokožky.

Oba formáty produktů jsou vhodné pro všechny typy pleti a jsou dermatologicky testovány. Pokud dáváte přednost lehčí struktuře s delší dobou vstřebání, což vám pomůže vyhnout se šmouhám nebo vynechaným místům, můžete dát přednost pěně Summer Revived Gradual Tanning Mousse. (2. Otevře se ve vyskakovacím okně ) Pokud dáváte přednost produktu, který se rychle a snadno vstřebává do pokožky, můžete dát přednost tělovému mléku Summer Revived Gradual Tanning Lotion.

Způsobuje každodenní sprchování pomalejší opálení?

Počáteční vývoj vašeho postupného opálení proběhne během prvních 2-4 hodin po aplikaci, takže byste se měli vyhnout sprchování během tohoto počátečního období, aby se vaše opálení mohlo správně rozvíjet. Poté by sprchování každý den nemělo způsobit, že se vaše opálení bude pomalejší. Denní sprchy však mohou způsobit, že vaše opálení vybledne rychleji. Pokud chcete minimalizovat dopad každodenní sprchy na vaše opálení, vyhněte se exfoliaci a po sprchování se jemně osušte.

A na závěr, jak můžete odstranit zbytky samoopalovacího produktu Dove z rukou po aplikaci?

Abyste se vyhnuli nežádoucímu opálení na rukou, umyjte a osušte ruce ihned po aplikaci přípravku. V nouzi můžete také použít vlhčený ubrousek k rychlému omytí rukou po použití samoopalovacího produktu Dove.

Zpět nahoru