Přeskočit na Obsah

Rexona a MMA zápasníci edukují studenty projektem Sportem proti šikaně

Publikováno:

Vzdělávací kampaň Rexony a Oktagonu úspěšně funguje už dva roky a školy mají stále příležitost se do projektu přihlásit a být tak jeho součástí. Spojení dvou velkých světů, které mají jedno společné - chuť bojovat. Rexona, která spadá pod společnost Unilever, chce v tomto projektu s pomocí českých profesionálů MMA a skrze pohyb posílit veřejné mínění o šikaně a poskytnout pomoc všem potřebným.

deodoranty rexona

Zvyšování povědomí o problematice, především u těch nejzranitelnějších, se ujal projekt Sportem proti šikaně, který se v rámci své kampaně snaží vzdělávat studenty. Šikana se nejčastěji projevuje v kolektivech, obvykle ve školách, na které kampaň cílí. Československá MMA organizace Oktagon ve spolupráci s Rexonou zavítala do 6 škol po České republice, kde přednášela o tom, v jakých formách se šikana může projevovat, a jak ji zabránit. Opakované ubližování druhým, omezení lidské důstojnosti a svobody, ponižování či ublížení na zdraví - toto jsou charakteristiky, díky kterým bychom měli šikanu rozpoznat a snažit se ji zabránit. Bohužel bývají často bagatelizovány.

První beseda započala 8. března 2023 a následně besedy proběhly v dalších městech, kterých se zúčastnilo téměř tisíc dětí.

Značný podíl v účasti mají také MMA zápasníci, kteří za dětmi do škol dorazili. David Kozma, Zdeněk Polívka nebo Ondřej Petrášek, profesionálové ve smíšeném bojovém umění se podělili o své vlastní zkušenosti se šikanou. Zažívají ji stále, například formou kyberšikany na sociálních sítích. Projekt poukazuje na různé formy šikany a inspiruje. Osobní příběhy profesionálních zápasníků byly pro studenty značným přínosem, který se odrazil i v následujících diskusích mezi dětmi a přítomnými MMA bojovníky.

Více informací naleznete na https://sportemprotisikane.cz/.

Zpět nahoru