Přeskočit na Obsah

Biotechnologické alternativy palmového oleje a fosilních paliv pro udržitelnější budoucnost

Publikováno:

Investujeme do udržitelných ingrediencí, které vznikají díky inovacím a technologiím. To vše pomáhá našemu růstu i udržitelnému přístupu našeho podnikání.

Ett biotekniskt alternativ

Unilever navázal spolupráci s biotechnologickou společností Geno se sídlem v San Diegu a jejími odborníky na biotechnologie. Společně investujeme 114 milionů eur do nového podniku na komercializaci rostlinných alternativ k surovinám, jako je palmový olej a fosilní paliva, která se používají k výrobě čisticí prostředků pro domácnost, krásu a produkty osobní péče.

Toto partnerství má obrovský potenciál. Pomůže podpořit náš růst a posílit naše dodavatelské řetězce tím, že vytvoří cenově konkurenceschopné alternativy a sníží naši závislost na určitém typu surovin, které mohou mít vysokou úroveň volatility. Geno již začíná rozšiřovat proces pro svou pokročilou technologii k výrobě těchto surovin.

Efektivní, udržitelný, odolný

Jak to tedy funguje? Společnost Geno pomocí špičkové biotechnologie vytvořila fermentační proces, který využívá cukr k přeměně mikroorganismů na složku potřebnou k výrobě klíčových čisticích látek nazývaných povrchově aktivní látky. Jsou nedílnou součástí všech čisticích produktů – v domácnostech, v oblasti osobní péče a v kosmetickém průmyslu – pomáhají pěnit a odstraňovat nečistoty.

I když nabízejí velmi účinné čistící vlastnosti, jsou tyto přísady vyrobeny převážně z fosilních paliv a palmového oleje. Existuje jen několik málo alternativ, které lze vyrábět ve velkém. To je důvod, proč by tato iniciativa mohla být převratná pro trh kosmetické péče, péče o domácnosti i osobní péče. A co je ještě lepší, první odhady ukázaly, že by se takto mohla snížit uhlíková stopa složek pocházejících z palmového oleje až o 50 %.

Jako jeden z největších světových výrobců mýdel a pracích prostředků jsme rádi, že můžeme být součástí této inovace v rané fázi, která představuje naši dosud největší spolupráci v oblasti biotechnologických alternativ palmového oleje. Očekává se, že se časem připojí další strategičtí investoři.

A woman in a white lab coat working at one of Geno’s biotech labs

Snoubení vědy a přírody

Zatímco palmový olej zůstane pro Unilever důležitou surovinou, alternativní přísady mohou hrát rostoucí roli při diverzifikaci dodavatelských řetězců. Nabídnou tak větší výběr v rámci udržitelnosti, nákladové efektivity a transparentnosti.

Tento nový počin je ukázkou snoubení vědy a udržitelnosti.

Richard Slater, ředitel výzkumu a vývoje společnosti Unilever

„Biotechnologie mají potenciál způsobit revoluci v získávání našich čisticích složek a zajistit, že Unilever bude připraven na výzvy budoucnosti – pro spotřebitele, akcionáře a planetu, kterou všichni sdílíme,“ vysvětluje Richard Slater, ředitel výzkumu a vývoje společnosti Unilever.

„Tento nový projekt je snoubení vědy a udržitelnosti, což znamená, že můžeme pokračovat v růstu našeho podnikání, aniž bychom se spoléhali na palmový olej nebo deriváty fosilních paliv, přičemž naše dodavatelské řetězce budou odolnější díky přístupu k alternativním přísadám.

Klíčem k podpoře současného a budoucího růstu je získávání různorodé škály surovin pro naše receptury.

Peter ter Kulve, prezident Unilever Home Care

„Spojíme vědu a přírodu, abychom zajistili, že pro naše spotřebitele nebude žádný kompromis mezi účinností a udržitelností jejich produktů. Budujeme tento inovativní nový podnik, který povede k reálnému dopadu a změně v našem odvětví a pomůže udržitelnosti našich výrobků pro domácnost a osobní péči v 21. století,“ dodává.

„Nejlepší dodavatelské řetězce vyvažují odolnost a efektivitu nákladů,“ souhlasí Peter ter Kulve, prezident divize Home Care společnosti Unilever.

„Podnikání, jako je naše, je vysoce závislé na několika komoditách, jako je například ropa, a proto je klíčem k podpoře současného i budoucího růstu diverzifikace surovin pro naše přípravky. Síla biotechnologií, která tomu pomáhá, je něco, z čeho jsme obzvláště nadšeni. Ve spolupráci se společností Geno se těšíme na rozšíření nové generace ingrediencí, které nezvyšují využívání fosilních paliv ani nezvyšují další tlak na využívání půdy.“

Působení na klimatickou krizi

Vytváření nových biologických materiálů nám pomůže vytvořit produkty osobní péče budoucnosti, které budou příznivé pro planetu a životní prostředí.

Fabian Garcia, prezident Unilever Personal Care

„Vyvinuli jsme technologii v reakci na naléhavou klimatickou krizi naší planety a dokázali jsme, že biotechnologie můžou nahradit tradiční metody výroby ingrediencí a nahradit je zdroji založenými na bio bázi. Navíc poskytují vysoký výkon a udržitelnost,“ říká Christophe Schilling, generální ředitel společnosti Geno.

„Vytváření nových biologických materiálů nám pomůže vytvořit pro planetu pozitivní produkty osobní péče budoucnosti,“ dodává Fabian Garcia, prezident Unilever Personal Care.

„Spolupráce s vědeckými partnery je nezbytná pro urychlení našeho pokroku a přinášíme na trh špičková, nákladově efektivní a udržitelná řešení, ze kterých budou těžit naše podniky a spotřebitelé.“

Zpět nahoru