Přeskočit na Obsah

Zachraňme kosmetiku bez testování na zvířatech

Publikováno:

Milovníci zvířat, potřebujeme hlas každého z vás - evropský zákaz testování na zvířatech je v ohrožení. Pojďme společně zachránit kosmetiku bez utrpení.

A purple background with a line-drawn rabbit and mouse in white.

Dove netestuje na zvířatech, už více než 40 let využíváme jiné možnosti, jak zaručit bezpečnost našich výrobků. Nyní jsme spojili síly s The Body Shop a s organizacemi People for the Ethical Treatment of Animals (PETA), Cruelty Free Europe (CFE), Humane Society International (HSI), Eurogroup for Animals and the European Coalition to End Animal Experiments (ECEAE) zastupující více než 100 organizací na ochranu zvířat.

Naším společným cílem je bojovat proti obnově testování na zvířatech v Evropě. Připojte se spolu s námi k občanské iniciativě, která sbírá 1 milion podpisů a vyšle jasný signál zákonodárcům, že chceme kosmetiku bez krutosti.

Kosmetika bez utrpení potřebuje naši pomoc

Po desetiletích boje občanů i organizací za práva zvířat Evropská unie zakázala testování kosmetiky na zvířatech v roce 2004. V roce 2009 zastavila i testy na kosmetické přísady - a nakonec v roce 2013 zakázala prodej všech kosmetických produktů, které byly testovány na zvířatech. Tento zásadní zákaz se stal zlatým standardem pro regulační změny v zemích celého světa. Nyní je ale zákaz v ohrožení.

European Chemical Agency (ECHA) navrhuje nové testování na zvířatech pro ingredience, které spotřebitelé bezpečně používají a mnoho let se s nimi ve výrobě pracuje (vč. výroby kosmetiky). Pokud tyto změny budou schváleny, miliony zvířat by mohly být podrobeny krutému a zbytečnému testování. To je nepřijatelné, především když existují alternativy.

Tyto změny navíc ohrožují nejen dosavadní zákaz testování na zvířatech, ale i pokrok v celosvětovém zákazu kosmetických testů na zvířatech do roku 2023 – což Evropský parlament požaduje od roku 2018.

Používejte vědu, ne zvířata

Dove globálně netestuje na zvířatech a je značkou certifikovanou společností PETA. V roce 2018 jsme přijali zásadu zakazující jakékoli testy na zvířatech u všech našich produktů kdekoli na světě. Díky moderním vědecky dostupným alternativám nejsou testy na zvířatech nutné, sami je nepoužíváme více než 40 let.

Zachaňme kosmetiku bez utrpení

Připojte se k Dove, The Body Shop a více než 100 organizacím na ochranu zvířat a vystupme jednotně proti testování na zvířatech v Evropě. Potřebujeme vaši pomoc, abychom co nejrychleji získali 1 milion podpisů pro evropskou občanskou iniciativu. Tím vyšleme jasný signál, že požadavky agentury ECHA na nové testování porušují příslib Evropy bez testování kosmetiky na zvířatech a jsou v rozporu s přáním jejích občanů. Připojte se k nám a požadujte, aby Evropská komise:

1. chránila a posílila zákaz testování kosmetiky na zvířatech

2. transformovala nařízení o chemikáliích tak, aby ochrana zdraví a životního prostředí byla zaručena i bez nových testů na zvířatech

3. modernizovala vědu v EU tak, aby všechny testy na zvířatech v EU mohly být ukončeny

Ukončeme testování na zvířatech nadobro, žádné zvíře by nemělo trpět ve jménu krásy. Pokud jste občanem EU, můžete podepsat Zde.

Zpět nahoru