Přeskočit na Obsah

Představujeme vám první 100% recyklovaný plastový zubní kartáček společnosti Unilever

Publikováno:

Nové zubní kartáčky Signal Ecolo Clean boří veškeré zajeté normy. Těla kartáčků jsou totiž vyrobena z plně recyklovaného plastu, jsou dále recyklovatelná a prodávají se v recyklovatelném papírovém balení bez přídavku plastu.

Ecolo Clean toothbrushes by Signal

První zubní kartáček ze 100% recyklovaného plastu společnosti Unilever byl dne 5. února 2020 vypuštěn na trh ve Francii a již brzy bude dostupný i v dalších zemích.

Nový zubní kartáček Signal Ecolo Clean je vyroben ze 100% recyklovaného (PCR – post consumer recycled) plastu. To znamená, že na vyrobení těla kartáčku není použitý žádný nový plast. Naopak! K jeho výrobě je použit plast zrecyklovaný, který již v minulosti sloužil jako jiný produkt. Kartáček bude mít navíc označení „food-grade“, které garantuje naprosto bezpečný a netoxický produkt. Odlišně jsme přistupovali i k samotnému designu produktu. Jeho ergonomická dutá rukojeť nám umožní použít o 40 % méně plastu, než má běžný kartáček, díky čemuž ušetříme 10 tun plastu za první rok jeho prodejů. Ecolo Clean bude navíc také prodáván v plně recyklovatelném papírovém balení.

Jakmile kartáček doslouží, ani potom nebude přispívat k novým objemům odpadů na skládkách nebo v oceánech. Je totiž recyklovatelný díky spolupráci s naším partnerem TerraCycle®, globální recyklační společností. Zákazníci ve Francii tak budou moct jejich použité kartáčky jednoduše vrátit do jednoho ze sběrných míst TerraCycle, kde plastu z kartáčků vdechnou nový život. Spuštění tohoto nového produktu nastartovalo spolupráci naší společnosti s TerraCycle v mnoha různých zemích.

Strategie No Plastic, Less Plastic & Better Plastic

Spuštění prodeje tohoto kartáčku dokazuje, že to s našimi závazky v cirkulární ekonomice myslíme opravdu vážně. Významně tím totiž omezíme využívání panenského plastu, tedy nově vyrobeného plastu. Tento krok také plně podporuje naši strategii týkající se plastů, která je vystavená na třech pilířích: No Plastic – pouze papírové balení produktu, Less Plastic – více promyšlený design kartáčku a Better Plastic – kompletně recyklované tělo kartáčku.

„Na začátku roku 2019 Signal uvedl na trh první bambusový zubní kartáček, který významně snížil a dále snižuje dopad značky na životní prostředí. S Ecolo Clean ovšem ukazujeme i jiný směr kromě bambusu, kterým se kategorie zubních kartáčků může ubírat,“ říká vedoucí projektu Leila Esmaeili.

"A to je jen začátek," dodává. "Velkým závazkem Unileveru je snížit používání panenského plastu na polovinu a do roku 2025 mít veškerý plast v našem oběhu 100% znovupoužitelný, recyklovatelný či kompostovatelný. I na tom nyní pracujeme.“

Superior cleaning, 100% recycled plastic and 100% recyclable
Image of clouds

Our pledge to reduce plastic use

We are committing to halve our use of virgin plastic in our packaging, and to collect and process more plastic packaging than we sell by 2025.

Zpět nahoru