Přeskočit na Obsah

Zelené a udržitelné prostory: Unilever slavnostně otevřel nové kanceláře!

Publikováno:

Společnost UNILEVER ČR, spol. s r. o., ve čtvrtek 28. března slavnostně otevřela nové kanceláře za přítomnosti Hanneke Faber, evropské prezidentky společnosti Unilever. Nové sídlo českého zastoupení společnosti se nachází v budově unikátního kancelářského komplexu — Palmovka Open Park. Jedná se o architektonicky jedinečné prostory vybudované na brownfieldu, částečně na místě bývalé strojírny Horák a Hlava, jejíž výrobní hala je historickou památkou. Při stavbě byly použity materiály s nízkým dopadem na životní prostředí a při provozu budovy je kladen důraz na ekologii a obnovitelné zdroje. Díky tomu získala budova certifikát Breeam Excellent.

people cutting ribbon

Zaměstnanci českého zastoupení Unilever uvádí od poloviny března novou adresu svého sídla - zbrusu nově dokončené budovy Palmovka Open Park IV. „Náš nový ‚domov‘ byl navržen tak, aby odpovídal moderní a dynamické společnosti, jako je Unilever. Při návrhu prostor jsme dbali na požadavky našich zaměstnanců, design, který podtrhuje kreativní myšlení a spolupráci, a samozřejmě také na udržitelný provoz kanceláří,“ uvádí Magdalena Leimerová, manažerka komunikace společnosti.

„Právě udržitelnost a způsob, jakým jsou v budově využívány zdroje, byly hlavními kritérii při výběru kancelářského komplexu. Navíc se na designu kanceláří podíleli sami zaměstnanci spolu s architekty ze studia Monom,“ dodává Aleš Kytýr, Workplace Delivery Manager.

Slavnostní pásku ve čtvrtek 28. března přestřihla Hanneke Faber, evropská prezidentka společnosti Unilever. Dále před zraky zaměstnanců symbolicky zasadila strom, který byl umístěn do Zen Garden, krásné zimní zahrady, jež je součástí kanceláří a dokonalým místem k relaxaci.

C

Moderní zázemí a udržitelnost – hlavní taháky budovy

V kancelářích jsou instalovány moderní ekologické systémy. Pro údržbu zelených ploch a splachování WC se využívá dešťová voda, zdroj tepla produkuje velmi nízké emise NOx, čerstvý vzduch v prostorech udržuje systém přirozeného větrání. K dispozici je i kompost na organický odpad a další zařízení pro recyklaci.

Ozdobou kanceláří jsou zasedací místnosti, navržené ve stylu jednotlivých značek společnosti Unilever. Při vstupu na recepci se nachází i obchod, kde se dá zakoupit vše od zmrzlin, čaje až po kosmetické produkty a prostředky pro péči o domácnost. Pro vyřízení důležitých hovorů mohou zaměstnanci využít telefonní boxy. Zen zahrada, která se nachází přímo vedle kanceláří a je z ní nádherný výhled na město, slouží k odpočinku a relaxaci.

Budova Palmovka Open Park IV je poslední etapou tohoto administrativního projektu a zaměstnanci jistě ocení, že se nachází v blízkosti dopravního uzlu Palmovka, kam přijíždí mnoho tramvajových a autobusových spojů i metro žluté trasy „B“. Pro zaměstnance, kteří do práce přijíždějí na kolech, je připraveno parkoviště a zázemí, kde se mohou po cestě osvěžit.

Zpět nahoru