Přeskočit na Obsah

Společnost Unilever vévodí odvětví v indexu udržitelnosti

Publikováno:

Fakt, že jsme již posedmnácté v čele žebříčku Dow Jones Sustainability Index, jasně dokazuje náš závazek k dlouhodobému udržitelnému podnikání a růstu.

Woman planting

Ukazatel Dow Jones Sustainability Index (DJSI) měří více než 2 000 veřejně obchodovaných společností na základě jejich ekonomického, environmentálního a sociálního výkonu.

Tento index je využíván investory, kteří se zaměřují na to, že odpovědné obchodní postupy a modely jsou rozhodující pro vytváření dlouhodobé hodnoty pro akcionáře, a kteří chtějí, aby se role udržitelnosti odrážela v jejich investičním portfoliu.

V indexu DJSI za rok 2018 jsme dosáhli nejlepších výsledků v řadě oblastí, jako například management inovací, corporate governance, management dodavatelského řetězce, daňová strategie, brand management, správa produktů, obalová oblast nebo klimatická strategie.

Jeff Seabright, Chief Sustainability Officer společnosti Unilever, k tématu dodává: „Index DJSI je pro nás stále důležitým ukazatelem našeho vedoucího postavení v oblasti udržitelnosti. Jsme proto potěšeni, že naše úsilí dosahuje tohoto uznání. V žádném případě nejsme na konci naší cesty, ale takovéto výsledky ukazují, že jsme na správné cestě.“

Od roku 1999 byl Unilever jmenován lídrem odvětví dle DJSI již devatenáctkrát a v jeho čele stanul celkem sedmnáctkrát.

Je to pro nás významný úspěch, protože našim partnerům dokazuje náš závazek k dlouhodobě udržitelnému podnikání a růstu.

Znamená to také, že jsme i nadále součástí tzv. DJSI World, což je globální investiční index, který sleduje největší společnosti, jež následují cestu udržitelnosti.

Zpráva zvaná DJSI Industry Group Report, sestavená firmou RobecoSAM ve spolupráci s S&P Dow Jones Indices, uvádí, že společnost Unilever NV vede v odvětví výrobků určených pro osobní péči na základě celkového skóre v oblasti udržitelnosti pro rok 2018".

Global Earth

Co je Dow Jones Sustainability Index?

Index DJSI využívají investoři, kteří skrze něj zohledňují to, že odpovědné obchodní postupy jsou určující pro vytváření dlouhodobé hodnoty pro akcionáře. Tento index částečně vychází z hospodaření, sociálních závazků, vlivu na životní prostředí a výsledků společnosti.

Zpět nahoru