Přeskočit na Obsah

Kampaň Dove #jsmekrasne

Publikováno:

Kampaň Dove #jsmekrasne u příležitosti Dne matek vyzývá dcery i maminky: Věřte ve svou krásu!

Kampaň Dove

Spojení mezi dcerami a jejich maminkami se nejzřetelněji projevuje ve zděděných fyzických rysech a kráse, které jako nejbližší příbuzné sdílejí. Dove chce prostřednictvím kampaně #jsmekrasne inspirovat všechny dcery, aby za svou jedinečnost maminkám u příležitosti Dne matek poděkovaly či jim vzkázaly, jak krásné samy jsou. Prostřednictvím stránky www.jsmekrasne.cz se dcery i jejich maminky mohou přidat k dalším českým ženám, které o své kráse již ví. Dále mají možnost soutěžit o společné focení s profesionální fotografkou nebo si ozdobit svůj profilový obrázek na Facebooku zlatou holubicí Dove na důkaz uvědomění si své krásy a zapojení se do kampaně.

Podle průzkumu značky Dove si 70 % Češek myslí, že si ostatní ženy nevěří, což potvrzuje i fakt, že pouhé 1 % respondentek dokáže sebe popsat jako krásné. Na druhou stranu, více než 80 % z nich uvedlo, že žena může být krásná v každém věku. Protože se maminky a dcery v životě vzájemně inspirují a ovlivňují, připravil pro ně Dove ve spolupráci s psycholožkou Jitkou Nesnídalovou u příležitosti Dne matek tipy pro získání většího sebevědomí.

„Dokážeme vidět krásu u květin nebo ostatních žen, ale s vnímáním a pozitivním hodnocením krásy vlastní přitom často bojujeme. Ženy by na sebe neměly vyvíjet takový tlak, ale naopak být k sobě především laskavé. Každá z nás, ať už je matka či dcera, si musí především vážit sama sebe. Maminky by tento přístup měly vštěpovat dcerám, ale zároveň na něj nezapomínat ani u sebe,“ shrnula Mgr. Jitka Nesnídalová, psycholožka a koučka zaměřující se na oblast ženského sebevědomí.

Zdravé sebevědomí maminek i dcer podle psycholožky Jitky Nesnídalové

Co ocení maminka?

 1. Říkejte mamince, že je krásná
  Buďte mamince vděčná za vše, co jste díky ní získala. Říkejte jí, že je krásná a co se Vám na ní líbí. Pochvaly se k Vám budou vracet jako bumerang.
 2. Vnímejte maminku jako svůj ženský vzor
  Buďte mamince vděčná za to dobré, co jste díky ní získala a co vás naučila. Vnímejte její krásu těla i duše a oceňte ji jako svůj vzor.
 3. Milujte ji
  Milujte svoji maminku, jak jen to jde! Pohlaďte ji, obejměte se na pozdrav a polibte na rozloučenou. I beze slov tak maminka pozná, jak moc ji máte ráda.
 4. Přijměte maminku takovou, jaká je
  Maminku nehodnoťte a přijímejte ji takovou, jaká je. Proč by měla být podle Vašich představ? Má vlastní pohled na svět a na tom není nic špatného. Je to jedinečná dáma, která Vás miluje. Nezapomeňte jí opakovat, za co ji obdivujete.

Za co bude vděčná dcera?

 1. Říkejte dceři, že je krásná
  Je důležité, aby Vaše dcera místo kritických vět typu: „Přibrala jsi, tu sukni už raději nenos,“ slýchala, že je krásná! Dodávejte jí sebedůvěru už od dětství a pomozte jí vnímat její jedinečnost, ženskost a krásu.
 2. Upřímně ji pochvalte
  Pochvalte svoji dceru za to, v čem je šikovná. Dávejte ji upřímné pochvaly, protože tím ji inspirujete k rozvoji.
 3. Milujte ji
  Projevujte své dceři lásku i fyzicky. Objímejte ji, pohlaďte či polibte! Nestyďte se dát najevo Vaše mateřské city, i když to pro Vás může být neobvyklé. Dcera tak pozná, jak moc ji milujete.
 4. Důvěřujte ji
  Dejte dceři důvěru, kterou si zaslouží. Znáte přece její kvality, v něž pevně věříte. Zvýšíte tak i její sebevědomí.
Zpět nahoru