Toggle Hledat

Ben & Jerry’s logo

Ben & Jerry’s

Ben & Jerry's podniká na základě třístranné mise zdůrazňující kvalitu produktu, ekonomický užitek a závazek vůči společnosti.

Ben & Jerry's je vermontskou společností, která je vlastněna firmou Unilever a která podniká na bázi třístranné mise zdůrazňující kvalitu produktu, ekonomický užitek a závazek vůči komunitě. Cílem sociálního poslání je začlenit závazek vůči komunitě do každodenní činnosti společnosti a zároveň zachovat kvalitu výrobku a ekonomickou misi. Přechod k Fairtrade ingrediencím je rovnež součástí tohoto závazku.

Historie značky

Společnost Ben & Jerry's byla založena Benem Cohenem a Jerrym Greenfieldem v roce 1978 v Burlingtonu, ve státě Vermont. Oba dva si dali za cíl, dělat zmrzlinu tím nejlépe možným způsobem. Od počátku spolupracovali s nejlepšími rodinnými farmáři ve Vermontu v USA.

V roce 2003 v Evropě zavedli trvale udržitelný mlékárenský program s názvem Caring Diary, který v současnosti zahrnuje 500 farem, 25 000 krav a velké množství odpovědně vyprodukovaných mléčných výrobků. Společnost platí farmářům za jejich mléko a smetanu prémiové ceny, aby se tak mohli dobře starat o své krávy a také o planetu a zároveň, aby fanoušci zmrzliny Ben & Jerry's dostávali vynikající zmrzlinu.

Ben & Jerry byl také prvním výrobcem zmrzliny na světě, který začal používat Fairtrade ingredience, jako je kakao, banán, káva a vanilka při výrobě svých produktů. Evropa vede globální expanzi Ben &Jerry's se všemi produkty s přechodem na Fairtrade do konce roku 2011.

Od roku 2007 společnost prosazuje v Evropě klimaticky neutrální strategii v rámci celého cyklu výroby - od chovu krav až k samotnému kopečku zmrzliny. Součástí této aktivity je rovnež snižování emisí a investování do obnovitelných zdrojů energií a kompenzace ostatních druhů energií dle směrnic VER.

Kontaktní detaily společnosti Unilever

Czech Republic

Unilever Vietnam
156 Nguyen Luong Bang Avenue
Tan Phu Ward, District 7
Ho Chi Minh City
Vietnam

Nahoru